MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook

інтерв'ю

Ковальських справ майстер. Хроніки Сорочинского ярмарку.

Ковальська майстерність на Сорочинскому ярмарку
Неможливо словами описати дух Сорочинського ярмарку. Напевно, як і в усі часи ярмарок був, є і буде засобом спілкування людей. Сюди приїжджають не тільки щось купити, а можливо, як говориться: «себе показати і на людей подивитися». Чого тільки не побачиш, не почуєш...
Ярмарок. Щось казкове, нереальне у всьому цьому дійстві. Розмірений гул, десь звучать народні пісні, а десь народний інструмент... Барвиста вистава, яка називається Сорочинським ярмарком не набридає. Вона блищить, сяє і пахне новизною.

Там де був запах диму і стукіт молота, там ковалі показували свою майстерність. Кілька майстрів справ ковальських просто під відкритим небом творили дива: з простого шматка металу поступово формується підкова. Справді, це — диво. Таке творив коваль, який назвався Анатолієм Лавриненко, родом з Полтави.

Коваль Анатолій на Сорочинському ярмарку

Modna: День добрий! Чи Важка праця коваля?

А.Л. Добрий. Взагалі, вона ніколи легкою не була. Але всі ковалі, якіх я знаю,можна назваті фанатами своєї справи. У кожного — свій шлях. У мене є знайомі ковалі, які у минулому були програмістамі, технологами харчової промисловості і навіть моряками. Кого тільки немає ... У кожного до ковальства — свій шлях ...

Кузнец робить підкову на Сорочинському ярмарке

Modna: Ковальством Ви займаєтесь у своє задоволення, чи заради матеріального прибутку?

А.Л. Одне не буває без іншого. Якщо в нашій справі людина думає про гроші, вона не досягає вершин ковальсько мистецтва. Тобто, я роблю від душі, а гроші приходять самі собою.

Modna: Чи є у вас якісь досягнення в ковальській справі? Від щось таке зробили, що до вас ще ніхто не робів?

А.Л. Не можна сказати так однозначно, що я зробив таке, що ніхто до того не робів. На Цій землі немає нічого нового... Якщо людина щось робить, я більш ніж упевнений, що це вже десь було. Може не в такому ракурсі і не в такій конфігурації, але... принаймні... було... А що стосується ковальської справи, так і взагалі... Ремесло наше давнє, Навіть не один раз так було, що від є якась цікава задумка, почінаєш Її реалізовуваті, а від пріходіш до свого колеги - у нього Ця задумка вже втілена в життя... Дуже близько до того, що Начебто придумавши ти сам. Від взяти Навіть таку річ, як підкова... Методів Її кування багато, але суть — одна.

Вироби з металу на Сорочинському ярмарку

Modna: Ковальська справа налічує не одну тисячу років. Скажіть, чи є Ця справа актуальною в наш час? Чи Навіть модно...

А.Л. Якщо говорити про Радянську епоху, то безумовно, ковальство було в занепаді. Професія коваля була не престижно. Вважалось, що це — технічна спеціальність, без якої взагалі то й не обійтіся, але непрестижна. Якщо взяти вже сьогодення, то безумовно, професія коваля користується більшою повагою. І майстерність виконання стала краще, оскількі є попіт на продукцію. Я вважаю, що я з ветеринарного лікаря з вищою освітою не опустівся, а тільки піднявся у своєму розвитку, вибрав собі професію коваля. Така моя думка.

Modna: Наразі, це — модно?

А.Л. Безумовно.

Після нашої цікавої бесіди, Анатолій з натхненням продовжив творити дійсно красиві і модні речі.
Автор: Ростислав Барчан
Всi інтерв'ю

коментарі

 
Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua