MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн


інтерв'ю

Маша Лосєва: «Мені дуже близький стиль casual»

Маша Лосєва
Вона — засновник стилю унікального джинсового одягу з етнічними мотивами — Ukrainian casual street. Лауреат і призер багатьох конкурсів, учасник Всеукраїнських Сезонів Моди «Нові імена», учасник Ukrainian Fashion Week, творець бренду JilaJeans.

«Створюючи такий одяг, я взагалі не оглядаюся на те, що зараз або завтра буде модно, а намагаюся людям дати щось зовсім інше», - говорить харківський дизайнер.

Харківский дизайнер - Лосєва

Modna: Стати дизайнером було обдуманим рішенням, чи це була доля?
Маша Лосєва: Усвідомлено я ніколи не планувала бути дизайнером одягу. Вважаю, що в моєму випадку — це безумовно доля. Бажання створювати джинсовий етнічний одяг прийшло буквально в один день. Хоча, звичайно ж, пошуки способів і форм реалізації своєї творчості тривали не один рік, тривають зараз і, сподіваюся, не закінчаться протягом усього мого життя.

Modna: Згадайте будь-ласка свій перший показ. Як це було?
Маша Лосєва: Перший показ пам'ятаю як зараз — 19 лютого 2005 року конкурс молодих дизайнерів Kiev Fashion. Колекція називалася Файна Юкрайна. Я тоді взагалі не замислювалася про те, займемо ми якесь місце, чи виграємо щось... Думалося: нарешті я і моя команда покажемо людям наше дітище — українські етно-джинси, футболки, курточки. А гран-прі цього конкурсу для нас була абсолютною несподіванкою... було дуже зворушливо і щасливо. Такі почуття дійсно можна випробувати лише один раз — коли він перший.

Modna: Як виник і що собою представляє сьогодні бренд JilaJeans?
Маша Лосєва: Ідея створити бренд прийшла в голову після того, як дизайн всередині концепції етнічної вуличної моди стали робити крім мене інші молоді талановиті дизайнери — тому я вирішила, що бренд Маша Лосєва для групи дизайнерів не зовсім доречний і коректний по відношенню до дітей і вирішила створити торгову марку JilaJeans.

Modna: Чому Jila?
Маша Лосєва: Насправді — все дуже просто. З дитинства моя мама шила мені дуже оригінальний одяг, буквально з пелюшок прищеплювала ставлення до одягу, що все має бути оригінальним, не таким, як у всіх, що потрібно шукати своє і не потрібно боятися виділятися, навіть якщо більшість тебе не розуміє, а інколи і засуджує. Мабуть, звідси і сидить в мені така нелюбов до модних трендів, які всіх намагаються зробити однаково модними. Так що хотілося маму якось віддячити.

Мамина дівоче прізвище — Жила. Я просто для співзвуччя додала попереду букву Д і переклала на англійську мову. Так вийшла JilaJeans. Спасибі тобі, мамо, ще раз.

колекція Лосєвої

одяг від Лосєвої

джинсовий костюм від Лосєвої

одяг Лосєва Маша

Modna: Чому джинсовий одяг?
Маша Лосєва: Мені дуже близький за духом стиль casual, який дуже зручний, практичний і дає особисто мені відчуття свободи. Ну, casual, природно, — немислимий без джинсів.

Modna: Звідки беруться ідеї для колекцій?
Маша Лосєва: Я не шукаю їх взагалі. У моєму випадку це відбувається по-іншому. Я просто живу в якомусь своєму просторі, де я просто час від часу бачу, що я хочу зробити далі, який мій наступний крок. Тут просто важливо вміти слухати і чути себе.

Modna: Як з'явилися етномотиви в колекціях Маші Лосєвої?
Маша Лосєва: Все з точністю навпаки. Гостре бажання пустити паростки в українській культурі, дати друге життя українській вишивці — змусили мене рухатися в напрямку створення колекцій.

Modna: Для кого Ви створюєте свої колекції?
Маша Лосєва: Питання дуже цікаве. Я їх створюю тому, що не можу їх не створювати. А люди, яким це потім може подобатися — настільки різні, що важко навіть якось їх описати. Єдине, що дуже добре відчуваю — що це дуже хороші і добрі люди. Всі вони — чуйні.

Modna: Тільки творча людина може бути дизайнером. Ви ще й пісні, вірші пишете, створюєте неповторні картини, співаєте. Це для себе чи плануєте змінювати професію?
Маша Лосєва: Всередині мене взагалі немає поділу на професію і для себе. Я просто так живу. Просто є потреба втілювати свої творчі задуми через музику, картини, одяг і т.д. Як і коли почала займатися мистецтвом — думаю, що почати займатися мистецтвом неможливо. Просто я така народилася. Натхнення завжди перебуває всередині мене, і я якимось чином вмію генерувати творчу енергію. Як це відбувається — я до кінця навіть не розумію. Тут скоріше «небесна канцелярія» в курсі, як це відбувається.

разова любов

показ Маші Лосєвої

штани від Лосєвої

Modna: Як Вам вдається все встигати? Поділіться своїм секретом успіху.
Маша Лосєва: Що стосується все встигати — то, звичайно ж, встигаю далеко не все і від цього дуже сильно страждаю. Все, що навчилася в цьому сенсі робити — це хоча б виставляти пріоритети найголовнішого. Хоча, ще раз повторюся — зробити хочеться набагато більше, ніж роблю зараз. А ще я дуже дбайливо ставлюся до часу. У моєму житті дуже мало шоппінгу і світських вечірок. А що стосується секрету успіху — для мене дуже важливо — ніколи і нічого не робити в гонитві за успіхом. Я взагалі насилу розумію, які можуть бути критерії успіху. Успіх — всередині мене, це такий спосіб життя, коли навколо достатньо можливостей для реалізації свого призначення за великим рахунком. Це означає, що ти живеш наповненим, осмисленим і живим життям. Мабуть, для мене це і є успіх. А якщо комусь подобається те, що ти робиш — це той зворотній зв'язок і та творча енергія, яка дає можливість рухатися вперед і створювати весь час щось нове.

колекція Маша Лосєва

Modna: Як повинна виглядати справжня леді XXI століття? Що для Вас є найголовнішим?
Маша Лосєва: Я дуже глибоко сподіваюся, що в 21-му столітті жінка вже нікому нічого не повинна. Найголовнішим для мене є внутрішнє відчуття свободи. А що стосується гардеробу, то тут скоріше на мою думку, справжня леді починається не з гардеробу, а з відчуття себе такою. З питання хто така по суті справжня леді і навіщо мені це потрібно? А після відповіді на це питання — дивишся — і гардеробчик намалюється.

Modna: Ваші клієнти — це відомі публічні люди нашої країни. Хто вони?
Маша Лосєва: Насправді — мої клієнти це абсолютно різні люди і я якось не дуже поділяю їх на публічних і не дуже. Мені завжди щастить на цікавих людей — це факт. Всі захоплююче і кожного разу — по-новому.

Modna: Чим, на Ваш погляд, наша мода відрізняється від західної?
Маша Лосєва: Відрізняється, на мою думку не мода, а в принципі ставлення до одягу. У мене з цього приводу навіть є авторський курс лекцій, присвячений аналізу розвитку і формуванню моди, субкультур, і зародженню цінності індивідуальності у всьому світі, включаючи Україну — протягом усього 20-століття. Ну якщо дуже коротко, то вся «різниця» криється в історичних і культурологічних коріннях. Створюючи такий одяг, я взагалі не оглядаюся на те, що зараз або завтра буде модно, а намагаюся людям (тим, яким це потрібно) дати щось зовсім інше.

образи від Лосєвої

Стиль Лосєвої

Modna: Як народилася ідея колекції Unique People. Розкажіть про цю подію? Які особливості цієї колекції?
Маша Лосєва: Ідея створити колекцію народилася після того, як мій друг Льоша Коровін замовив у мене для себе джинси і футболку. Ми з ним знайомі вже 11 років. Якийсь час тому Льоша створив групу компаній під назвою Unique people. Просто він так само, як і я дуже цінує по-справжньому живих людей, які йдуть своїм шляхом, роблять щось нове, своє, шукають, не зупиняються, для яких матеріальні блага — це не самоціль, а всього лише інструмент для розвитку...

Так народилася концепція одягу Unique people. Філософія одягу полягає в тому, що внутрішній світ людини набагато важливіший за зовнішню картинки. Створюючи такий одяг, я взагалі не оглядаюся на те, що зараз або завтра буде модно, а намагаюся людям (тим, яким це потрібно) дати щось зовсім інше.

Modna: Що Ви порадите одягнути на Новий рік. І в чому будете самі?
Маша Лосєва: Що стосується Нового року, то я вважаю, що одягати потрібно те, що дає відчуття свята — для когось — це ошатне плаття, а для когось маскарадний костюм.

Modna: Хто зі світових кутюр'є є для Вас авторитетом?
Маша Лосєва: Вів'єн Вествуд і всі японці — фактично без винятку — як унікальне явище нашої сучасності.

Modna: Як Ви думаєте, що «гальмує» розвиток української моди?
Маша Лосєва: Світова фешн-індустрія існує вже далеко не один десяток років і намагатися наздогнати і перегнати Захід — це розробка шахти «Безперспективна». Для того, щоб не бути «локал поп-стар», потрібно для початку навчиться мислити глобально, розуміти, що в світі відбувається за великим рахунком, що вже зроблено, і яке місце в цьому всьому світовому цілісному організмі під назвою фешн-індустрія займає Україна. А потім вже ставити певні завдання розвитку потенціалу, який, безумовно, є в українських дизайнерів.

фотосесія Лосєва

фото Лосєва

Modna: Яким має бути людина, щоб її можна було назвати стильною?
Маша Лосєва: Мода — це штучно створена формула того, що необхідно носити в конкретний часовий відрізок, до того ж — життєвий цикл моди дуже короткий. А стиль — це візуальна проекція життєвих позицій конкретної людини. І стиль одягу конкретної людини може не мінятися протягом довгих років, а улюблені речі кочувати з сезону в сезон, не втрачаючи своєї актуальності.

Дизайнер джинсового одягу-Маша Лосєва

Modna: Що носить Маша Лосєва щодня... свій одяг чи який?
Маша Лосєва: В основному, звичайно ж, ношу свій одяг, оскільки саме він у більш повній мірі відображає мій внутрішній світ. А що найголовніше — мабуть, формула проста — зручність плюс оригінальність.
Автор: Ольга Таран
Всi інтерв'ю

коментарі

 
Nbn | JavaScript Array | 12.12.20 23:22

В тексте интервью часто звучит слово"глубоко". Так вот- глубоко зная Маню, каждый раз ржу в голос, когда наталкиваюсь на писульки о ее "успехах" на почве нивы моды. Она всегда была абсолютно безвкусной.

Тед | JavaScript Array | 01.10.19 15:26

Маша, а отец еще живой? О матери я знаю. Была моей любимой пионервожатой.

Madonna | JavaScript Array | 02.02.10 18:39

да творческие люди творческие во всем! понравилась ваша песня «Ти не любиш мене», заниматься модой и писать песни и музыку к ним - это для меня просто невероятно как это совмещается для Вас

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua