MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн


інтерв'ю

Наталія Доленко: «John Galliano надихнув мене стати англійським дизайнером»

Natalia Dolenko
«Мій дім – це Лондон, незважаючи на те, що я багато подорожую. Я вже встигла пожити в Києві, Москві, Лондоні, бала у Швейцарії. Ніхто не знає, що приготує нам життя далі», – Наталія Доленко. Англійський дизайнер із українським корінням розповіла нам про свою співпрацю з John Galliano, Alexander McQueen, Hussein Chalayan і про стиль англійців.

Мodna: Ви не шкодуєте, що замість кар'єри почали займатися дизайном?
Наталія Доленко: Я відчуваю себе дизайнером. Це моє пристрасне захоплення і дуже важлива частина мого життя. Воно дає мені натхнення, радість і силу.

Мodna: Чому Ви поїхали з України, чи не збираєтеся сюди повертатися?
Наталія Доленко: Я виїхала з України на початку 2001 року, коли вирішила, що хочу вивчати дизайн у відомому Central Saint Martins College of Art and Design у Лондоні. Ще в дитинстві я сама шила і створювала дизайн для свого одягу, а потім, нарешті, зрозуміла, що це і є моє майбутнє. Впродовж року я моталася між Лондоном і Москвою, закінчуючи короткі курси вивчення мови та дизайну. Водночас я подала заявку на довгострокову візу поки не вступила на денне відділення підготовчих курсів університету.

газетна публікація з Доленко

Мodna: У Вашій біографії написано, що до Лондона Ви виїхали натхненні творчістю Джона Гальяно, а зараз Ви з ним товаришуєте?
Наталія Доленко: Так, це правда. Джон Гальяно залишається для мене неперевершеним як дизайнер і просто творча особистість. Його вишуканий смак, пристрасть до роботи, уважність до кожної деталі і загальний стиль є для мене джерелом натхнення і прикладом досконалості.

Поки я навчалася в університеті, мене обрали асистентом для роботи в студії Джона Гальяно, щоб я отримала досвід. Але, на жаль, через сімейні обставини мені довелося залишитися в Лондоні в 2007 році і я потрапила до Hussein Chalayan. Спочатку я дуже засмутилася, що втратила таку можливість, до якої прагнула протягом усього року, беручи участь у відборах та співбесідах. Але так сталося, що колекція Hussein Chalayan була дуже особливою, вона створювалася з використанням найкращих технологій, які були в індустрії моди на той час. Британський музей дизайну в Лондоні визнав ту колекцію, яка називалася Air Born, найкращою колекцією 2008 року.
Мені пощастило побачитися й поговорити з Джоном Гальяно всього раз на одній приватній вечірці після показу його дефіле на Паризькому тижні мод. Тоді я була ще студенткою.

Дизайнер Наталія Доленко

Мodna: Розкажіть, будь ласка, про Вашу роботу з Alexander McQueen і Hussein Chalayan?
Наталія Доленко: Я допомагала у створенні моделей для двох колекцій Alexander McQueen 2006 і 2007 років. Але безпосередньо я не працювала з Lee McQueen. Я бачила його в ательє і була дуже вражена побаченим – він використовував шматок бавовняної тканини для створення своїх моделей. На моїх очах простий шматочок дешевої тканини перетворився на витончений невизначений образ. Це було магічно. Той, хто любить і шанує його роботу, завжди прагне до досконалості у найменших деталях і у колекції в цілому. А від цього залежить образ і стиль усього бренду.

З Hussein Chalayan я співпрацювала дуже тісно. Почалося все з того, що я перейшла з одного відділу (робота з викрійками) до групи техніків. Їм потрібна була ще одна людина для допомоги в «програмуванні» суконь. РКД – дві відомі сукні, на яких було видно рухливу картинку, коли відео спрямовувалося на тіло. Це відбувалося завдяки відображенню триколірних чіпів, які працювали за допомогою кристалів Сваровскі на шифоновій матерії. Відтоді я продовжила роботу з командою техніків. Частина з них була в складі колективу, який працював над створенням спецефектів для фільму «Гаррі Поттер». Друга частина команди складалася з дизайнерів, які працювали з такими особливими проектами, як цей. Сам же Хусейн вважав цю частину своєї колекції найскладнішою і захопливою. Так і було насправді.

Ніхто не був упевнений, що поєднання технологій і моди матиме успіх, але це сталося. Французький телеканал знімав процес виробництва колекції, поки ми працювали. Хусейн дуже здивувався, коли зрозумів, що я можу одночасно робити розкрій моделей, замальовки ескізів та брати участь у програмуванні (це вдавалося, тому що у мене є науковий ступінь інженера Київського політехнічного інституту ). Він цікавився моїми планами після закінчення університету, але я відповіла, що хотіла б працювати самостійно.

Мodna: Для кого створено Ваш одяг?
Наталія Доленко: Для жінок, яким цікаво його носити.
В основному, мій одяг для жінок 30-40 років. Вони багато подорожують, бувають на різних заходах і не хочуть носити стандартний одяг, якому надають перевагу всі інші жінки.

колекція Наталії Доленко

одяг Наталія Доленко

Мodna: Чи є серед Ваших клієнтів українці?
Наталія Доленко: Поки що я не продаю свої моделі в Україні. Думаю, колись це може статися.

Доленко на Тижні моди

колекція Долекно на українському тижні моди

Мodna: Як англійці сприймають одяг від українського дизайнера?
Наталія Доленко: Лондон відомий своїм міжнародним характером, тут перемішалися всі нації. Саме ця його риса найбільше привабила мене. Спосіб виживання і прогрес – це тривалий процес розвитку стилю і винаходів.

реклама Наталія Доленко

Я подорожувала по всьому світові через роботу і з особистих причин, вивчила кілька культур і релігій, спілкувалася з різними за походженням людьми. Все це дозволяє мені вважати себе частково українкою і почасти громадянкою всього світу.

лукбук Доленко

плаття Доленко

Модна: До речі, у нас зараз стрімко розвиваються інтернет-магазини одягу, де представляють свої вироби дизайнери. А яка ситуація в Лондоні?
Наталія Доленко: Інтернет-магазини дуже популярні й у Лондоні. Це швидкий і простий спосіб придбання різних товарів. Іноді й мене приваблює ця простота, незважаючи на те, що я дотримуюся думки, що можливість приміряти одяг в реальному житті це набагато вигідніше і безпечніше, щоб не помилитися. Але іноді у тебе просто немає можливості купити товар у звичайному магазині. Тоді інтернет-магазин – це найкращий варіант.

Модна: А якої думки Ви про нашу країну?
Наталія Доленко: Це непросте запитання. Останнім часом я, в основному, спілкуюся з англійцями. Це не мій вибір, просто так відбувається. Багато потрібно, щоб переконатися в деяких перевагах, які має Україна. Також є багато особливостей характеру, притаманних українцям, яких мені не вистачає в людях тут. У нас абсолютно різні інтереси, бо люди тут здебільшого прагнуть зосередитися на певних сферах діяльності і своєму професійному розвиткові.

Madna: Чим стиль українців відрізняється від стилю англійців. Що б Ви могли порадити?
Наталія Доленко: Дуже відрізняється! Навіть якщо одяг однаковий, його можуть поєднувати, носити і презентувати абсолютно по-різному. Якщо відверто, мені більше подобається стиль місцевих жителів.

червоне плаття Доленко

Модна: Як часто Ви буваєте в Україні?
Наталія Доленко: Це залежить від багатьох чинників. Останнім часом досить часто, приблизно раз на місяць, це нетривалі поїздки. А кілька років тому я приїжджала всього один-два рази на рік.

Модна: Що Вам додає впевненості у своїх силах?
Наталія Доленко: Перш за все, оптимізм і переконаність у тому, що я все роблю правильно. А також усвідомлення того, що я не суперечу інтересам інших.

Модна: Чи є у Вас порадники і помічники, яким Ви хотіли би подякувати за свій успіх?
Наталія Доленко: Всі, з ким я спілкувалася тут у Лондоні, вплинули на мої дизайнерські досягнення. Я познайомилася з багатьма людьми, які надихали мене і багато чого навчили. Якщо називати конкретні імена тих, кому я буду завжди вдячна, то це M. Collin Kerrigan, Roberto Brizzi, Dieter Behrentin, Gabriella Andone and Liviu Solomon, Sarah Gresty and Rodney Willians і багато інших.

фіолетове плаття Доленко

Модна: Розкажіть, будь ласка, як сім'я впливає на Вашу творчість?
Наталія Доленко: Не дуже суттєво. Я досить незалежна у житті й у роботі. Моїм рідним подобається те, що я роблю, і їм приємно бачити мене щасливою.

Модна: З ким із представників вітчизняної та зарубіжної моди Ви дружите?
Наталія Доленко: Я не вважаю, що у світі моди існує щира дружба. Можна підтримувати інших дизайнерів, спілкуватися з ними, визнавати їхні таланти, вчитися у них і обмінюватися з ними досвідом, можна захоплюватися і поважати їхню думку. Але все це слід робити на рівні професійних відносин.

Багато моїх справжніх друзів – представники абсолютно різних професій. Саме це й допомагає розділяти роботу і відпочинок, і, мені здається, так насправді правильно.

модний одяг від наталії Доленко

Модна: Кожній творчій людині просто необхідний відпочинок. Як Ви відпочиваєте?
Наталія Доленко: В ідеалі, найкращий відпочинок для мене – це відпочинок у горах. Зараз я не можу дозволити собі такий відпочинок через брак часу, але я вчуся отримувати задоволення від будь-якого місця, де я перебуваю. А також використовую кожну можливість, щоб хоча б трохи відпочити, незалежно від місця.
Головною умовою мого спокою і відпочинку є відчуття того, що я зробила все, що могла, за день або ж певний період часу, і не залишилося справ, які необхідно терміново закінчити.

Модна: Ви – публічна людина. Як часто доводиться відвідувати світські заходи?
Наталія Доленко: Це залежить від багатьох чинників. Якщо я подорожую у справах, я можу відвідувати такі заходи кожен день протягом тижня. А потім, коли я приїжджаю назад до Лондона або працюю над колекцією, я можу відвідати світські вечірки один або два рази на місяць. Моя проблема полягає в тому, що коли я працюю, я дуже не люблю призупиняти цей процес, мені потрібно бути сконцентрованою поки я не закінчу завдання, яке сама ж перед собою поставила. Але, коли я відвідую заходи, я також отримую задоволення, збагачуюся новими ідеями, налагоджую зв'язки, це стимул для життя і роботи.

Модна: Якому стилю Ви надаєте перевагу в повсякденному одязі?
Наталія Доленко: Це залежить від місця і виду діяльності. Він може варіюватися від casual або ділового стилю до елегантного стилю або вечірньої сукні. Я вважаю, що внести свій власний стиль можна в абсолютно різний одяг.

шкіряний костюм Доленко

рожеве плаття Доленко

спідниця Доленко

Модна: Як Ви думаєте, що не може дозволити собі жінка?
Наталія Доленко: Неприродну поведінку, вульгарність і, можливо, вимогливість.

фотосет одягу Доленко


шифонове плаття Доленко

Загалом, у жінок такі самі обов'язки, як і у чоловіків. Але ми ще повинні бути і джерелом натхнення для чоловіків, і виконувати сімейні обов'язки, і доглядати за дітьми.

Модна: Як часто Ви відвідуєте салони краси? Наскільки для Вас це важливо?
Наталія Доленко: Я дуже люблю салони краси і все, що пов'язане з красою. На мою думку, краса – це досить широка тема. Я цікавлюся останніми технологіями у сфері краси та методами SPA-терапії, спортом, способами позиціонування себе. Важливими для мене є спілкуванням з іншими людьми, уміння тримати свій розум вільним і незалежним, людські взаємини... Мені здається, це все необхідні складові частини краси, а не тільки зовнішність.
Автор: Ольга Таран, Елена Яцык
Всi інтерв'ю

коментарі

 
Гость | 05.03.11 04:55

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua