MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн


інтерв'ю

Олена Даць: «Мода — це частина нашого культурного обличчя»

Олена Даць
Олена Даць — відомий дизайнер за кордоном. Для українців вона є взірцем ніжності, елегантності та жіночності. Все що вона створює називається — справжнім мистецтвом.

Завдяки наполегливій роботі Олена Даць отримала Гран-Прі престижного конкурсу «Trophee Evian des Createurs de Mode». Коллекції дизайнера постійно приймають участь у модних показах Франції, Польщі, Португалії, Японії та Італії... Її кумир — Коко Шанель. Тому Олену Даць частіше всього можна побачити в різноманітних жіночних сукнях, які вона просто обожнює.

Олена Даць на подіумі

Modna: Яка була Ваша перша перемога?
Олена Даць: Cтворення моделі «Світ для майбутніх поколінь поза простором, часом і океанами», яка взяла участь у показі організованим UNESCO в рамках виставки EXPO-98.

Modna: Звідки Ви черпаєте ідеї для своїх коллекцій? Можливо необхідно щось особливе для натхнення...
Олена Даць: Все починається з власних відчуттів, які виникають, від того, що відбувається у світі, так як мода є його відображенням. Але яку б тему я не обрала, все одно основним лейтмотивом буде моє коріння.

Modna: Перша річ, яку Ви створили?
Олена Даць: Напевно, це був банальний паперовий літачок. Проте ця проста річ з дитинства через багато років знайшла відображення у моїй колекції під назвою «Орігамі».

орігамі Даць

коллекція Олена даць

брюки коллекція орігамі

костюм Олена Даць

Modna: Чи пам'ятаєте Ви всі свої покази?
Олена Даць: Я пам’ятаю кожну деталь... Кожного разу — це нові емоції. Покази дарують можливість людям зрозуміти настрій, який несе майбутній сезон, можливість уявити себе у тій чи іншій ролі.

Modna: Чи можливі якісь кардинальні зміни у Вашому стилі одягу?
Олена Даць: Мода змінюється кожного сезону, але стиль залишається незмінним. Сподіваюсь, наші колекції будуть цікаві і багатогранні. Звичайно ж з дотриманням певних канонів: досконалого крою, прицезійної якості та знову приведуть нашу марку до успіху.

Колекція осінь-зима 2009-2010
осінь-зима Олена Даць

осіння сукня Даць

чорна сукня Олена Даць

Modna: Над чим Ви працюєте сьогодні?
Олена Даць: Сьогодні я створюю компанію однодумців, які працюють не тільки на благо однієї марки, а й думають про розвиток української індустрії моди в цілому. А якщо більш конкретно, то працюю над створенням колекції «Осінь-зима 10-11» і підготовкою до міжнародної виставки PRET- A -PORTER PARIS «Atmosphere‘s» Париж, Франція.

Modna: Якому стилю одягу Ви надаєте перевагу в повсякденному житті?
Олена Даць: На вибір, в першу чергу, впливає спосіб мого життя. Часто вранці не знаєш, де опинишся ввечері, тому треба бути одягнутою так, щоб органічно виглядати в будь-якій ситуації. Дуже люблю найрізноманітніші сукні. На роботі я ношу зручні трикотажні плаття, які не сковують рухи, якщо у вечері є якась зустріч – теж виглядають доречно.

Modna: Чого не вистачає українській моді? Можливо щось необхідно змінювати?
Олена Даць: В нашій країні кіно, живопис вважаються національним продуктом, а мода – чомусь ні... Але ж мода – це частина нашого культурного обличчя, державного багатства. Це те, чим ми відрізняємось від інших. Наприклад, в Італії цей факт сумніву не підлягає, у них мода – це частина економіки.

Щоб легка промисловість запрацювала, повинен бути дуже потужний проект на рівні держави. Вірна і злагоджена робота не тільки дизайнерів, які і так виконують виховну, естетичну і соціальну функції, а й інших структур: навчальних закладів, виробників тканин, виробників одягу, власників модних бутіків, прес-агенств, журналістів.

Modna: Чи носите Ви свій одяг?
Олена Даць: Так, звичайно ношу. Мені завжди цікаво, який він у експлуатації, перед випуском нової моделі я сама її випробовую. Крім того – це своєрідна реклама.

Modna: Яку коллекцію можете назвати найулюбленішою?
Олена Даць: Улюблена колекція та, яка принесла мені Гран-прі конкурсу «Trophee Evian des Createurs de Mode Евіан», Франція (червень 2005).

Modna: Ваша колекція на останньому Українському тижні моди була виконана в ніжних кольорах. З чим це повя'зано?
Олена Даць: Мені взагалі подобаються пастельні кольори, всі можливі відтінки бежевого і молочного у поєднанні з графікою чорного. Також це пов’язано з останніми тенденціями моди.

Modna: Що буде модно в новому сезоні?
Олена Даць: Коллекція для жінки, яка хоче забути про метушню шумного мегаполісу і злитися в єдине ціле з природою. Cпокій і свобода, яку відчуваєш, коли твоє лице пестить теплий бриз. Дуже легкі прості силуети сарафанів. Гра форми завдяки структурі тканини. Як і завжди всі моделі трансформуються, і можна проекспериментувати з кожною. Поле, яке хвилюється як море, і ти ідеш на зустріч горизонту. Кольорова палітра - золото розпеченого поля, на якому де-не-де зацвіли маки і волошки. Найрізноманітніший ексклюзивний принт на трикотажі або шовку . Стихія «вітер» як і сама мода, вабить нас на зустріч до нового.

Колекція весна-літо 2010
коллекція весна-літо 2010 Даць

весна Даць

літо Даць

біла сукня Даць

брючний костюм Олена Даць

сукня Олена Даць

Modna: Чи виникали конфлікти та непорозуміння між Вами та замовниками?
Олена Даць: Я скоріше б назвала це діалогом, у якому намагаюсь за короткий час відчути себе та співрозмовника, і в результаті досягти перемоги. Приємно працювати з людьми, які ставляться до моди як до мистецтва. Дають волю фантазії і цікаві у спілкуванні.

Modna: Ви — відомий дизайнер в Франції, Польші, Португалії, Японії. Чим відрізняється робота в цих країнах і в Україні?
Олена Даць: Я знаю декілька дизайнерів з України, які емігрували і достатньо успішно працюють за кордоном: у них є свої бутіки, ательє. Але це не топові бренди. Але й серед французьких, італійських дизайнерів є чимало не топових брендів, і вони, до речі, мають ті самі проблеми, що і дизайнери в Україні. Модельєр в Парижі мого рівня і достатку, наприклад, не може дозволити собі зробити показ на тижні моди.

показ Олени Даць

І там і тут творчі люди намагаються втілювати свої ідеї, незважаючи на якісь зовнішні обставини. Єдине, можливо, що стосується модної індустрії існує сезонний календар, якого дотримуються усі, починаючи з виробників тканини і закінчуючи тим, коли колекція потрапляє до покупців. Завдяки цьому календарю набагато легше спланувати свій фінансовий рік, запланувати відпочинок і взагалі вести більш розмірений спосіб життя.

Modna: Наскільки українська мода відстає від європейської?
Олена Даць: Думаю, це питання – недоречне, адже мода не знає кордонів. Українки можуть з легкістю посперечатися у знанні останніх тенденцій з будь-якою європейкою. А дизайнери, які працюють у нашій країні не менш креативні, ніж ті, що живуть у інших країнах.
Ми цікавим європейців як особистості, люди з думками. Наша культура, історія, духовність їм також небайдужі, адже у нас багато що збережене.

Modna: Охарактеризуйте портрет стильної сучасної жінки?
Олена Даць: Перш за все, жінка, яка носить одяг від українських дизайнерів. Це означає, що Ви достатньо впевнені в собі, у Вас є коріння і усвідомлення себе у світі, є власна думка. Обов'язково з впевненістю дивиться в майбутнє.

Modna: В чому секрет Вашого успіху?
Олена Даць: Дисципліна і наполеглива праця. Також мене дуже підтримує моя родина. Але думаю, що для досягнення справжнього успіху ще потрібно пройти довгий шлях.

Олена Даць

Modna: На вашу думку, бути модним це...
Олена Даць: Одягатись від українських дизайнерів.
Автор: Ольга Таран
Всi інтерв'ю

коментарі

 
Майя | 20.09.10 17:27

ага! Только стать клиентом не так уж просто! Прямо и коллекцию перестаёшь "желать" в своём гардеробе, когда тебе необходимо ДОБИВАТЬСЯ (в прямом смысле этого слова) покупки платья!

Ляна | JavaScript Array | 03.04.10 09:50

а я вперше дізналась про олену даць... і її колекції одягу мені дуже сподобались...дійсно класно...

Лида | 05.03.10 09:40

Действительно, наши дизайнеры ничем не хуже известных европейских

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua