MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн


інтерв'ю

Олеся Теліженко: «Моє щастя − в сім’ї»

Олеся Теліженко
Речі в стилі етно-модерн може носити не лише бізнесмен, чи перші особи держави, а людина, яка гордиться своєю культурою, - говорить Олеся Теліженко. Незважаючи на свій молодий вік, дизайнер стала учасником безлічі симпозіумів та лауреатом модних конкурсів. В її одяг вбрані: родина Ющенків, Ніна та Антоніна Матвієнки, Раїса Богатирьова, Марина Ставнійчук, гастролюють світом «Гайдамаки» і це ще далеко не повний перелік її замовників. Про моду та життя ми поговорили з відомим дизайнером.

Modna: Як Ви опинилися у світі дизайну?
Олеся Теліженко: У мистецькій сім’ї важко бути не такою (посміхається)... З дитинства я росла в атмосфері творчості, краси та справжніх цінностей. Мої батьки — заслужені художники України, мабуть, щось все таки мені дісталося від них...
Батько відомий майстер витинанки, скульптор та геральдист. Він разом з мамою створив герби Черкаської області, Звенигородки та Монастирища.

Modna: Мабуть все було пошматоване та порізане у квартирі коли Ви була малою?
Олеся Теліженко: Я намагалась бути слухняною, лише «страждала» улюблена лялька Барбі, яку мені привезла мама з Індії. Страждала в доброму плані. Я б сама зараз хотіла опинитись на її місці - з безкінечною кількістю оригінального вбрання.

Modna: То це була твоя перша модель?
Олеся Теліженко: Я вигадувала для неї одяг, потім, як уміла, його шила. Гадаю, вона була задоволена таким великим гардеробом, як і будь яка жінка.

Modna: З чого зробили старт для свого творчого розвитку?
Олеся Теліженко: Пригадується, як тато сидячи у майстерні, почув оголошення по радіо про конкурс грантів для обдарованої молоді від Президента України за сприяння Міністерства у справах молоді сім’ї та спорту. І сказав: «Спробуй, ти виграєш, я в тебе вірю»!

Мій добрий звір

Древо роду

Татова впевненість і мамина допомога надали мені сили – і я перемогла.
Навіть, тоді ще майбутній чоловік, переконав, що треба продовжувати розробку проекту, аргументуючи, що це колосальний шанс і кидати задумане на півдорозі не варто. Так і сталося. Слава Богу я здобула дарований мені долею шанс.

гурт Гайдамаки

Теліженко

На 3-му курсі я написала заявку на грант, а на 4-му вже за отримані 50 тисяч гривень зробила свою першу колекцію «Древо роду» на основі своєї наукової роботи «Аплікативні рушники південно-східного Поділля».

колекція Теліженко Древо роду

Коли її створювала, то, чесно, прогуляла 2 місяці навчання в Академії, через це мене навіть хотіли виключити з неї, але потім знову поновили. Просто якось так дивно, що в нашій Академії до успішних студентів не дуже добре ставились. Я до сих пір не можу зрозуміти цього.

Олеся Теліженко з першою колекцією

Modna: Хто із українських дизайнерів допомагав, коли ти тільки починали власний творчий шлях?
Олеся Теліженко: Взагалі, я вдячна Роксолані Богуцькій. Для того, щоб я потрапила у «Нові імена», Ірина Данилевська поставила умову: «Відомий дизайнер має написати відгук». Саме тоді я звернулася до пані Роксолани. Вона подивилася мої роботи і їй сподобалося.

Modna: Чи можлива якась зміна у твоєму стилі одягу?
Олеся Теліженко: Я хочу все життя працювати на основі української національної культури. Вона надзвичайно багата, був би тільки час «копати», шукати та досліджувати... Тому кожного разу обираю нову епоху, нову тему, нові техніки і технології для реалізації своєї творчості.

Буквально до кожної колекції можна було б написати наукову роботу, тому що цей пласт не популяризований, і поки що не піднятий на нормальний рівень.

етно одяг

Я це повністю зрозуміла, коли писала магістерську роботу на 6 курсі про розвиток моди в кінці ХІХ на початку XX століть в Україні. Так до революції у нас був дуже потужний розквіт осередків вишивки, які працювали в тому числі і для Царського двору. А імператриця Олександра виступала покровителькою цього істинно жіночого ремесла і мистецтва.

імідж фото Теліженко

колекція Олесі Теліженко

А далі революція все зруйнувала, і наші княгині та інші знатні і шановані в суспільстві особи змушені були виїзджати закордон і працювати простими швеями і вишивальницями в таких відомих будинках моди як Коко Шанель та ін.

Наприклад, був осередок вишивки при княгині Наталії Яшвіль в селі Сунки, Смілянського району, Черкаської обл., який нараховував близько 100 вишивальниць, роботи яких постійно експонувалися на виставках в Москві, Парижі.

етно кутюр

Також, Наталія Давидова в с. Вербівка, Кам’янського р-ну, Черкаської обл. майстерня, якої налічувала понад 300 майстринь ручної вишивки. Цю майстерню регулярно відвідували провідні і передові художники того часу — Олександра Екстер, Малевич, Кандінський. Вони створювали нові рисунки для ручної вишивки, які потім оживали на одязі, подушках, скатертинах та ін. інтерє’рних речах. Після революції Н. Давидова була змушена виїхати до Парижу, де працювала простою вишивальницею в будинку моди «Коко Шанель». Якби не було таких трагічних історичних подій, то можливо б Україна мала би першість в світовій моді.

Modna: За рахунок чого зараз виживає український дизайнер?
Олеся Теліженко: Завдяки індивідуальним замовленням. Але в майбутньому мрію зробити нормальний конкурентноспроможний бізнес. Тому зараз крок за кроком намагаюся зробити все можливе для подальшого успіху. За мною, нажаль, немає потужних капіталів, тому все, чого я досягну буде моїм особистим здобутком і здобутком моєї команди. Я люблю гуртувати навколо себе гарних спеціалістів, поради яких, для мене є дуже важливими.

імідж фото до колекції теліженко

Modna: Як ти оцінюєте сьогоднішній попит на Українське?
Олеся Теліженко: Я думаю, що українці вже готові купувати одяг з надписом Made in Ukraine... У мене особисто цей надпис викликає величезну гордість. Все більш популярно і модно стає купувати і носити одяг українських дизайнерів. З кожним роком цей одяг стає все більш якіснішим, цікавішим, конкурентоздатнішим.

національний одяг

Modna: А що Ви будете робити, коли етно вийде із моди?
Олеся Теліженко: Взагалі, мода на українське в Україні не може і не повинна зникнути. Навпаки, цей стиль зараз бурхливо розвивається, і навіть прості люди звертаються до мене, бажаючи мати вбрання в моєму стилі етно-модерн.

український одяг

Modna: Ваші замовники перші люди країни. Настільки відчувається різниця у соціальному статусі?
Олеся Теліженко: Всі мої замовники люди дуже різні, але ми добре знаходимо спільну мову, тому, що нас єднає любов до національної культури. Буває що робота з ними затягується через напружений робочий графік. Я дуже поважаю людей, які досягли великого успіху, але перш за все залишаються Людьми всередині.

Modna: Ви індивідуально для них розробляєте ескізи, чи купують переважно із готових колекцій?
Олеся Теліженко: Співпрацюючи з Катериною Ющенко, я все робила по індивідуальному замовленню. Їй дуже сподобалася колекція «Таткова витинанка», тому вона обрала основні моделі саме з цієї колекції. Ми лише дещо змінили.

колекція Таткова витинанка

сірий костюм

Я розширюю свій стиль: одна з останніх робіт із розряду етно-кутюр – дуже дорога вечірня сукня — багато страз і ручної вишивки. Взагалі, я свій стиль називаю етномодерн, але коли багато ручної роботи, то річ набуває статусу і стає вже етно-кутюром.

костюм від Олесі Теліженко

літній сарафан Теліженко

Modna: Чого чекати в новій колекції?
Олеся Теліженко: Це буде справжня чоловіча колекція. Чесно кажучи, я не сприймаю жіночності в чоловічій моді, тому мені хочеться зробити образ мужнього чоловіка, нехай він буде небритий, не гламурний, але справжній, щоб це був плечистий і сильний чоловік. Основним джерелом для декору колекції я обрала рушники Східного Поділля. Вони колоритні, барвисті, а ще геометричні. Сподіваюсь, 13 березня відбудеться справжнє цікаве шоу...

Modna: А Вам такий тип чоловіків подобається?
Олеся Теліженко: Звичайно, і мій чоловік саме такий — 186 зростом з широкими плечима.

Весілля Олеся Теліженко

Modna: Над чим працюєте сьогодні?
Олеся Теліженко: Зараз працюю над розробленням сценічного костюму для Антоніни Матвієнко. Шиємо романтичну сценічну сукню з вишивкою в строгих чорно-білих кольорах.

Modna: Що для Вас є найбільшим успіхом в дизайні одягу?
Олеся Теліженко: Я знаю, що моменту повного задоволення не буде ніколи. Час все покаже! Пригадується одна історія: після показу своєї першої коллекції на конкурсі для молодих дизайнерів «Fashion - назавжди» у Львові я підішла до Олесандра Гапчука і сказала: «Як Вам працюється в нашому бізнесі?» Він поперхнувся шампанським, подивився на мене здивованими очима і сказав: «В якому бізнесі, це Ви називаєте бізнесом?». Цю фразу я зрозуміла буквально через пів року, коли почалися перші складнощі. Однак зараз я розумію, що майже все в наших руках.

Modna: Чи можлива масова популярність етно стилю?
Олеся Теліженко: Сьогодні в Європі просто творчо виснажуються, тому починають шукати нові джерела натхнення звертаючись до народних культур східніше розташованих держав. Так, одна із останніх коллекцій Гальяно була виконана по гуцульським мотивам наших народних костюмів. Думаю, що на все потрібен час...

Modna: Чи можна сказати, що етностиль — це взагалі окремий напрямок в українській моді?
Олеся Теліженко: Так воно і є. Я намагаюсь робити такі колекції, які б могли стати обличчям нашої дежави, поєднуючи етно стиль зі світовими модними тенденціями. Завдяки етномотивам вони будуть актуальними не лише один сезон, а декілька років. Їх можна носити — і вони не вийдуть із моди.

Велика Скіфія

Велика Скіфія колекція одягу від Теліженко

показ колекія Теліженко

Modna: Що Ви зазвичай одягаєте щодня?
Олеся Теліженко: Дуже люблю носити свій одяг. Однак переважно вдягаю його на урочисті і відповідальні моменти. На щодень обираю прості речі, в яких зручно і легко рухатися і працювати.

український дизайнер Леся Теліженко

Modna: А сім’ю?
Олеся Теліженко: Лише по особливим випадкам. Мій син має персональну, вишиту спеціально для нього сорочку. У чоловіка, тата, мами, брата та його дружини теж є речі з моїх колекцій.

Сімя Олесі Теліженко

Modna: Як Ви встигаєте поєднувати відповідальність мами і таку активну роботу?
Олеся Теліженко: Буває батьки вкладають сина спати, а він каже: «Ні, я маму буду чекати!». Слава Богу у мене дитина все розуміє з самого початку, адже коли я робила колекцію «Мій добрий звір» я була вагітною.

колекція українського дизайнера

Теліженко

Мій добрий звір Теліженко

Незважаючи на це, постійно їздила, то у Львів, то в Київ, то в Черкаси. І було все абсолютно здорово — дитина відчувала, що мама робить потрібну справу.

Хочеться вже перевезти виробництво в Київ з Черкас. А взагалі бувають різні ситуації. Мій чоловік мене розуміє. І у нього бувають напружені відповідальні моменти, тоді сім’єю займаюсь більше я – ми просто доповнюємо один одного. Він знає, якщо до випуску колекції залишилось пару місяців, то краще мене не відволікати і всим чим може допомагає, а син знаходить собі розваги з ним завжди поряд людина, якій я довіряю.

Modna: А тваринку йому не купили?
Олеся Теліженко: Поки що ні, думаю, коли вже розжевемось на власний будинок,то, звичайно, купимо. А поки що краще зводимо його в зоопарк. Нині ж головна його розвага — це виїзди на дачу, яка знаходиться за 30 кілометрів від Черкас. Її колись сам Данило Нарбут подарував моєму татові в знак поваги та дружби.

Modna: Якщо з’являється вільний час, яким чином його організовуєте?
Олеся Теліженко: (сміється) Просто повалятися вдома на ліжку, почитати сину казки або подивитись мультики. Цього року чудова зима і ми з сином катаємось на санках, а так намагаємося його водити в театр, зоопарк, він навіть уже побував у Черкаському краєзнавчому музеї. Також мрію про сімейний відпочинок на природі, ми з чоловіком дуже любимо просто відпочивати в українському селі.

Олег Скрипка організовував етновечорниці в музеї Івана Гончара, де зібрались і його дітки, і діти Тараса Чубая – гурт «Плач Єремії», наш малий був з нами до кінця, витанцьовуючи та співаючи весь вечір. Чесно скажу, у нового покоління надзвичайно міцний український дух.

Modna: Видно, що твій хлопчик такий же боєвий як і мама…
Олеся Теліженко: Як мама і тато разом узяті. Справді, він компанійський та непосидючий і права свої вже добре вміє відстоювати. Якщо йому щось не подобається він буде обурюватись. Поки не досягне свого — не заспокоється. Найцікавіше, що він завжди знає, чого хоче.

Олеся Теліженко з сином

Modna: Які Ваші найулюбленіші фільми?
Олеся Теліженко: Так і не згадаю відразу, мабуть «Амелі», «Жанна д’Арк». А взагалі подобаються історичні фільми з гарними костюмами, наприклад картина «Мамай» українського режисера Олеся Саніна. У цьому фільмі сказано лише пару фраз, однак яка чудова там музика, які красиві костюми і художньо вибудувані кадри. Олесь взагалі унікально талановита людина в українському кінематографі. Мені страшенно пощастило, що я знаю його, він навіть зробив режисуру до двох моїх показів.

Modna: А музику?
Олеся Теліженко: І рок, і техно, і класику, тільки джаз трохи менше. З українських дуже люблю «Мандри», «Гайдамаків», Марійку Бурмаку, «Плач Єремії» та ін. я люблю романтичну музику.

Modna: Балуєте свою сім’ю чимось смачненьким «від мами»?
Олеся Теліженко: Авжеж, коронна страва – борщ, а із солодощів випікаю шарлотку. Чоловік дуже любить, коли я готую. Інколи буває, що я дуже зайнята і він сам робить якусь чергову смакоту. Доречі, він і сам готує дуже смачно борщ – за вуха не відтягнеш. Перш за все ми намагаємося відчувати і розуміти один одного, вчасно підтримувати. Головне, щоб страва була зроблена з душею! Як, в принципі і будь-яка справа в житті!
Автор: Ольга Таран
Всi інтерв'ю

коментарі

 
Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua