MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн


інтерв'ю

Вікторія Гресь: «Дизайнерський одяг — доля обраних»

Вікторія Гресь
Одягатися від Будинку моди Victoria Gres — це не тільки престиж, але вишуканість смаку, можливість самовираження. Вже 16 років як з року в рік, з сезону в сезон створюється мода від Victoria Gres для справжньої жінки...

Modna: Професіонал, як Ви, завжди займається єдиною і улюбленою справою. З чого і коли це почалося?
Вікторія Гресь: Якщо говорити глобально, то почалося все, мабуть, ще в дитинстві — я, як і всі дівчатка, обшивала ляльок. Коли стала старшою, почала шити собі, мамі, її приятелькам. Потім був Московський текстильний інститут, по закінченні якого я пропрацювала декілька років в Ужгородському музично-драматичному театрі художником по костюмах. Ще в театрі я обзавелася першими клієнтами. Але дуже скоро зрозуміла, що шити вдома мені не цікаво. І незабаром з'явилася майстерня, перші постійні клієнти, перші повноцінні колекції...

Modna: Як так вийшло, що Ви навчалися в Москві, а працюєте тут в Україні?
Вікторія Гресь: Після закінчення інституту за розподілом я повинна була їхати в глибинку, тоді ще СРСР, на якесь жахливе виробництво, на якому шили майки і труси. І хоча, за вдачею, я людина досить м'яка, тут просто я сказала категоричне «ні». Переїзд в Ужгород був справжнім порятунком. Виявилося, що це абсолютно моє місто, в якому мені дуже комфортно. Але, так як у нас в країні центр моди — це все-таки столиця, то я переїхала до Києва, хоча й зараз друга моя майстерня знаходиться в Ужгороді.

Victoria Gres

Modna: Яка історія Вашого першого показу?
Вікторія Гресь: Це було на початку 90-х років в Ужгороді. Тоді ні в кого не було досвіду проведення показів, у тому числі й у мене. Тому ми робили справжні театралізовані шоу, на які навіть продавали квитки. Для публіки це були справжні свята, яких з нетерпінням чекали і ходили на них, як на театральні прем'єри.

Modna: Де Ви шукаєте настільки неповторні ідеї для колекцій?
Вікторія Гресь: Я не можу сказати, що спеціально сідаю і кажу собі: «Зараз буду шукати ідеї для колекції». Такого не буває. Надихнути може все, що завгодно — фільм, музика, фото...

Колекція «Grand Opera» весна-літо 2009
Grand opera

Коллекция Виктории Гресь для Синей бороды

Гресь весна-лето 2009

коллекция Виктории Гресь

Modna: Ваші клієнти — це відомі публічні люди нашої країни. Хто вони? Чи складно з ними працювати?
Вікторія Гресь: З людьми взагалі складно працювати — і не важливо, вони відомі люди чи ні. Але з ними також цікаво. Я завжди повторюю, що мода, створення одягу — це сфера обслуговування. І в цьому немає нічого поганого.

Modna: Співпраця з ким із них приносить задоволення майстру?
Вікторія Гресь: Я не вважаю за потрібне піаритися на іменах публічних, відомих клієнтів. Нехай за нас говорять наші колекції. А клієнти із задоволенням носять наші речі.

Колекція «Наречена для Синьої бороди» осінь-зима 2009-2010
Невеста для синей бороды Гресь

Синяя борода Виктория Гресь

Gres

Victoria Gres collection

Modna: З ким із зарубіжних зірок Вам доводилося працювати?
Вікторія Гресь: Ми працювали над американським туром Джанет Джексон. Для нас це був дуже цікавий досвід і виявилося, що ми в змозі працювати за світовими стандартами шоу-бізнесу. Це було дуже приємно.

Modna: На Вашу думку, що найголовніше в одязі?
Вікторія Гресь: Дизайнерський одяг повинен доставляти естетичну насолоду. Адже до нас ходять не просто за одягом, а за емоціями, можливістю проявити свою індивідуальність, самореалізуватися.

Гресь Виктория

Modna: Наскільки важливі зараз аксесуари для моди і, взагалі, для будь-якої жінки?
Вікторія Гресь: Я вважаю, що дуже важливі! Саме за допомогою правильно підібраних аксесуарів змінити можна будь-який наряд, зробити його оригінальним. Не випадково, багато аксесуарів стали культовими. У нас є клієнтки, які збирають сумки від Victoria Gres.

Modna: Скільки Вам потрібно часу, коштів і персоналу, що б створити колекцію?
Вікторія Гресь: Створення повноцінної колекції в середньому займає пів року — від розробки ескізів до підсумкової примірки та демонстрації. Це дійсно досить витратна діяльність, однак точну цифру я назвати не можу. Можу сказати загалом — вона обчислюється десятками тисяч євро.

Мені пощастило, у нас в Будинку моди вже багато років працює єдина команда — це закрійники, швачки, продавці, стилісти. Я всіма ними дуже дорожу і щиро вважаю, що вони — співавтори колекцій Victoria Gres.

Колекція «Декабристки» осінь-зима 2008-2009
коллекция декабристки Гресь

осенняя коллекция Виктории Гресь

коллекция осень-зима 2009

Modna: Чим, на Ваш погляд, європейська мода відрізняється від української?
Вікторія Гресь: Насправді «європейська мода» дуже багатолика: існує італійська, французька, англійська мода. Вони різняться між собою. З якою з них порівнювати українську? Напевно, в таких порівняннях-узагальненнях немає сенсу. Можу сказати, що наша мода дуже різноманітна — у нас достатньо хороших дизайнерів, які могли б конкурувати зі світовими брендами. Тільки у них немає тих фінансів, які прославлені будинки моди витрачають на свою рекламу. Існує і ще одна специфічна риса українського модного ринку — снобізм публіки, готової вкладати гроші в речі іменитих брендів, нехай навіть однакові, але не у творчість українських дизайнерів.

Modna: З якими українськими дизайнерами Ви дружите?
Вікторія Гресь: З Олексієм Залевським.

Modna: Що буде модно?
Вікторія Гресь: Я не люблю давати загальні для всіх модні поради, тим більше, говорити про те, що буде модно. Я ж можу говорити про те, що на літо пропонує Будинок моди Victoria Gres. Нашу весняно-літню колекцію ми присвятили 100-річчю дягілевських «Російських сезонів» у Парижі.

Ми запропонували речі летючого, легкого силуету, з м'якими драпіровками з невагомих тканин. Це повітряні сукні та сарафани, комбінезони і туніки. Ми в цій колекції відмовилися від всього темного — яскраві забарвлення в стилі «Шехерезади» і «Жар-птиці», поєднання лимонно-жовтого, бузкового, синього, зеленого впліталися в квіткові орнаменти спеціально розроблених для даної колекції принтів.

коллекция весна-лето 2010

Платье от Виктории Гресь

Нічого темного і похмурого, а тільки життєстверджуюча чистота і свіжість, такі характерні для ескізів художників «Світ мистецтва», з якими так любив співпрацювати великий Дягілєв.

одежда Виктория Гресь

весеннее платье от Гресь

До речі, тканини для колекції, натуральні шовки, муслін, органза, для Будинку моди Victoria Gres були спеціально зроблені в Італії.

Modna: Ваша колекція на Українському тижні моди вразила своєю оригінальністю та неповторністю. Як у Вас виникла ідея з таким цікавим показом?
Вікторія Гресь: Як я вже казала, ця колекція була присвячена ювілею дягілевських «Сезонів» у Парижі. Ми представили публіці своєрідний спектакль, в якому, як і в часи «Російських сезонів», одяг та ювелірні прикраси грали таку ж важливу роль, як і музика, грим, світло, декорація, пластика танцюристів-моделей.

Показ Гресь 2010

У шоу «1909. Париж. Дягілєв» від Будинку моди Victoria Gres публіка могла побачити вишуканих панянок, які прогулюються по білій алеї з білими живими скульптурами. В цей же час на екрані йшов фільм.

показ кллекции Виктории Гресь 2010

Його сюжет — дивний і загадковий світ балетного закулісся, підготовка артистів до вистави, примірка костюмів — останні хвилини перед виходом на сцену.

Modna: Від чого залежить ціна на одяг від дизайнера?
Вікторія Гресь: У нашому суспільстві існує думка, що одяг від українських дизайнерів повинен бути доступним «пересічному громадянину» — це глибока помилка. Дизайнерський одяг в усьому світі коштує дорого і носить його еліта. І ми тут навряд чи щось змінимо. Адже до дизайнерів ходять не тому, що нічого вдягти, а за можливістю самовираження.

Modna: Без яких речей у гардеробі просто немислима справжня леді?
Вікторія Гресь: У нас є справжні леді? Давайте не будемо розкидатися красивими словами! Я вважаю, що в гардеробі будь-якої сучасної жінки є місце і для джинсів, і коктейльних суконь, і трикотажних светрів, і шовкової блузи. Важливо вміти їх поєднати між собою.

Modna: Улюблені світові кутюр'є?
Вікторія Гресь: Навряд чи я буду оригінальною — це і Крістіан Лакруа, і Джон Гальяно, і Карл Лагерфельд.

Modna: Як Ви думаєте, що заважає Україні формувати і диктувати свою моду?
Вікторія Гресь: Так вже вийшло, що Україна ніколи не відносилася до світових центрів моди. Тому це питання можна розглядати як риторичне. Тут ніколи не було традицій шиття, такого як у Франції. Тут мода ніколи не була культурним явищем. Я думаю, не варто з цього приводу комплексувати. Просто потрібно робити свою справу, виховувати сучасну публіку і усвідомлювати, що в усьому світі дизайнерський одяг - це доля обраних. І мова йде не стільки про фінанси, скільки про культурний рівень людей.

Modna: Стиль і мода — це рівноцінні для Вас поняття?
Вікторія Гресь: Абсолютно ні. Ви ж самі напевно не один раз бачили одягнених за найостаннішими трендами людей, які виглядають смішно і безлико. Стиль — це культура, інтелект, бажання висловити свою індивідуальність. І для цього зовсім необов'язково слідувати модним тенденціям або купувати брендові речі.

Modna: Чи носите Ви свій одяг?
Вікторія Гресь: Звичайно. До останнього часу я могла сказати, що одягаюся виключно в Будинку моди Victoria Gres. Та й шопінг я не люблю. І тільки нині мені захотілося «чужі» речі.
Автор: Ольга Таран
Всi інтерв'ю

коментарі

 
www.cix.ua | JavaScript Array | 11.01.11 18:10

Новая коллекция одежды "Мария Антуанетта " осенне-зимнего сезона 2011 - 2012 автором которой является украинский дизайнер Ирина Харченко, будет представлена на выставке pret-a-porte в Париже с 22 по 25 января. О создании коллекции и подготовку к поездке во Францию вы сможете просмотрев видео на официальном сайте торговой марки СІХ.

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua