На роботі дуже важливо правильно добирати слова, тому що різниця між «майже коректним висловлюванням» і «коректним висловлюванням» дуже велика. Для керівника важливо, щоб кожна його фраза спонукала людей діяти на благо компанії. Для працівника важливо показати, що він готовий на все заради процвітання і благополуччя фірми. Є певний набір висловлювань-табу, які можуть зіпсувати кар'єру і взаємини з людьми.
Це нечесно
У світі, в цілому, дуже багато несправедливості... На вашу думку, колезі підвищили зарплату незаслужено. Дали премію? Але це нечесно, ви ж працювали набагато старанніше... Постарайтеся не вимовляти такі фрази на роботі. Якщо у вас є факти і докази кричущої несправедливості, зберіть їх в одне ціле і аргументовано представте тим людям, які уповноважені вирішувати подібні питання у вашій компанії. Якщо фактів у вас немає, забудьте про такі висловлювання!
Мені за це не платять
Якщо вам, як сніг на голову, звалилася нове доручення керівництва, яке, до того ж, не входить в сферу ваших професійних обов'язків, не рубайте з плеча. Не варто вимовляти фрази «Мені за це не платять» або «Ми так не домовлялися», а тому виконувати нове доручення я не буду. Краще скажіть, що зараз ви працюєте над такими-то проектами і запитайте у керівництва, який з них відкласти, щоб зайнятися виконанням нового завдання. Ви демонструєте і готовність до роботи, і нагадуєте про свої прямі обов'язки.
Я спробую
Уявіть, що ви доручили чоловікові важливу справу – забрати дітей з дитсадка, тому що у вас не виходить. Ви ну ніяк не очікуєте почути від нього відповідь «Я спробую»! У цій фразі закладено можливість виконання (або невиконання) доручення. Я спробую, а там – як вийде! Вийде – добре, не вийде – вибачайте, я ж нічого не обіцяла. Такі фрази категорично не можна використовувати в розмовах з начальством. Замініть «спробую» і «постараюся» словом «зроблю».
Як я ненавиджу свою роботу, компанію, колегу...
Кожна груба оцінка – черговий сміливий крок до звільнення. Утримайтеся від різких висловлювань, грубих оцінок. Це спричинить, в першу чергу, негативне ставлення до вас самих!
Все марно
Ви дійсно впевнені, що все марно, і проблему не можна вирішити? Ви задіяли всі методи і зайшли в глухий кут? Як правило, такі фрази ми кидаємо в період занепаду сил і тотальних невдач. Спробуйте акцентувати увагу не на нездійсненності завдання, а на способах, які можуть привести до правильного рішення. Спробуйте ще раз, не сидіть склавши руки, шукайте нові шляхи виходу з ситуації.
Може, можливо
Не починайте своє спілкування з керівництвом і колегами зі слів «Може бути, можливо». Ці слова автоматично зменшують важливість, правильність і вагомість будь-яких фактів, які слідують за ними.
У мене немає часу, я зайнята
Як правило, такі фрази висловлюються з роздратуванням і обуренням. Вас посміли відволікати на інші завдання, в той час коли у вас кипить важлива, термінова і невідкладна робота? Не гарячкуйте і не робіть різких рухів у бік свого співрозмовника. Постарайтеся пояснити, що ви із задоволенням візьметеся за вирішення його проблеми, як тільки завершите свої поточні справи.
Немає за що
Колеги досить часто просять один одного про допомогу в дрібних і, на перший погляд, не важливих справах. У таких ситуаціях більшість із нас на слова подяки відповідає «Нема за що»! Цією фразою ви відкидаєте подяку колеги. Єдиною відповіддю на слово «Дякую» має стати «Будь ласка»!
Ми вже пробували
Негнучкість, стереотипне мислення і впертість – ті характеристики, які не подобаються всім без винятку керівникам. Якщо на пропозицію керівництва ви відповідаєте фразою «Ми це вже пробували, робили, дивилися», будьте готові до звільнення! Керівники цінують творчий підхід та наполегливість у вирішенні робочих завдань. Зрештою, згадайте, що ви працюєте в компанії, щоб зняти з керівника частину проблем, а не додати йому головного болю.
Я не знаю
Якщо до вас звернулися із запитанням, яке перебуває в зоні вашої відповідальності, будьте готові дати зрозумілу відповідь. Навіть на найбільш складне, дурне, неоднозначне, несподіване запитання. Відповідь «Я не знаю» рівнозначна підтвердженню некомпетентності.