MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн
статті

статті

Час пересаджувати кімнатні квіти

кімнатні рослини
З приходом весни прокидається природа і наші кохані кімнатні рослини починають готуватися до активного зростання. У цей період вони потребують пересадки.

Якщо квітка за рік сильно збільшилася, а коріння вже стирчить з дренажного отвору, значить вже прийшла пора переселити її у просторіший будинок. Також вагомими ознаками на користь пересадки будуть швидке висихання грунту, а при розпушені сильно помітно, що всередині земля надто ущільнена.

Також відразу необхідно пересаджувати нові квіти, придбані в магазинах. Часто замість землі використовують замінник грунту, тому рослину необхідно пересаджувати не пізніше двох тижнів з моменту покупки. Якщо квітку складно пересаджувати через розміри, можна просто поміняти 15-20 сантиметрів верхнього грунту.

Тепер займемося підбором відповідного горщика для нашого улюбленого вихованця. Старий горщик повинен вільно поміщатися у новий, а з боків мінімально необхідно залишити по одному сантиметру вільного простору. І дуже великі горщики також не потрібні, оскільки рослина стане витрачати багато сил на утворення кореневої маси. Та і навіщо нам величезні горщики на підвіконні?

У цілях економії можна купити великі горщики для рослин, які потребують пересадки, а в ємності, що звільнилися, пересадити дрібніші. Бажано (або обов'язково) колір горщиків повинен гармонувати із загальним інтер'єром, а також варто купувати лише один вид і колір горщиків. Також квіти не дуже полюбляють яскраві ємності, які затінюють їх красу. Перед пересадкою потрібно добре вимити горщик і очистити його від залишків грунту.

Важливий правильний вибір грунту. У магазинах є величезний вибір грунту для будь-якої рослини. Але все таки, якщо у Вас багато квітів можна підібрати один універсальний грунт, який так і називається універсальний. Тільки для квітучих рослин все-таки краще купувати спеціальний грунт, оскільки вони люблять більш підкислений грунт. І кактуси не люблять нашу землю, їм більше підходять піщані суміші або спеціальний грунт. Разом з грунтом потрібно відразу купити і дренаж або ж замінити його черепками зі старого непотрібного глиняного горщика.

Час приступати до пересадки рослини. З цією метою використовуємо один метод із запропонованих двох. Існує пересадка разом зі старим грунтом (перевалка) або без земляної грудки.

Використовуючи метод перевалки необхідно акуратно вийняти рослину з горщика, не руйнуючи земляний ком. Коли рослина вже в новому горщику з боків просто додають свіжий грунт, утрамбовують, а потім рясно поливають.

Пересадка без збереження старого грунту. Спочатку рясно полийте рослину і дайте їй трохи постояти, а краще за день до пересадки поставте горщик у відро з водою. Тепер акуратно вийміть рослину, струсіть залишки грунту і приберіть відмерлі або згнивші корінці. Коріння повинно опинитися в центрі горщика на тій же самій відстані від дна, як це було в старому горщику. Тепер поступово накладаємо грунт, злегка його трамбуючи, рясний полив і знову підсип землі, щоб заповнились усі пустоти.

Також для двох методів пересадки спочатку обов'язково кладуть дренаж завтовшки в 1-2 сантиметри на дно горщика. У багатьох пластмасових горщиках відсутній дренажний отвір, але це не проблема, головне — не забути його зробити. Для цього розжарте на вогні виделку (циганську голку) і зробіть дірочки на дні горщика.

Після пересадки старайтеся не дуже часто поливати рослину, потрібно підсилити підгодовування і обприскування і берегти квіти від прямих сонячних променів, поки квітка не приживеться у новій домівці.
Автор: Світлана Жаде


коментарі

 
Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua