MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн
статті

новини

статті

Хелловін в українському форматі

Хелловін
Пам'ятаєте фразу з фільмів: «Trick or treat?» («Гаманець або життя?»). Мільйони людей на Землі 31 жовтня говорять її — це Halloween. В Україні це свято стає все популярнішим з кожним роком. А прийшло воно до нас із США, як багато інших речей. Але батьківщиною Хелловіна є Велика Британія. Це ірландці у IXX столітті привезли традицію в США, звідки вона поширилася в інші країни.

Давня традиція
День усіх Святих — це переплетення кельтських древніх традицій з християнством. Свято Самхейн (Samhain) входило до четвірки найважливіших свят кельтів. Вони вірили, що в ніч з 31 жовтня на 1 листопада відкриваються ворота у потойбічний світ. Вся нечисть і зло вилазят з-під Землі. Тому було прийнято одягати звірині голови і шкури, маскуватися під нечисть. Ще це свято означало закінчення сезону збору урожаю, тому основні кольори свята — чорний і помаранчевий. Раніше його святкували 13 травня, але в IXX столітті Папа Григорій III переніс на 1 листопада і дав назву — Halloween.

Чому символ свята — світильник з гарбуза? Існує легенда про фермера Джека, який уклав угоду з дияволом, але зумів його обдурити, щоб не віддавати йому свою душу. Коли Джек помер його не впустили ні в рай, ні в пекло — він повинен був поневірятися по світу з гарбузом, що світиться, замість голови, в очікуванні Судного Дня.

Гарбуз на Хелловін

Особливості святкування
У країнах, де це свято стало національним, приготування починаються за два тижні. Кожна сім'я прагне бути кращою за інших в оформленні свого будинку.

Оздоблення будинку на Хеловін

Павутиння на Хелловін

Страшний будинок

Оздоблений будинок на Хелловін

Будинок Гарі Потер

Вхід до будинку

Газони прикрашають страшними фігурами, перед вхідними дверима кладуть співаючий килимок, розвішують штучне павутиння і гірлянди.

Оздоблення двору на Хелловін

Святковий двір на Хелловін

Подвір'я на Хелловін

Страшні фігурки на Хелловін

А в середині будинку майже скрізь ставлять гарбуз і роблять декор у стилі родини Адамсів.

Оздоблення будинку на Хелловін

Голова Джека в домі

Давня традиція Хелловін

У Україні традиції святкування лише починають розвиватися. Тому можна починати підготовку за тиждень — цього буде цілком достатньо. Для нас — це хороший привід повеселитися в «чорному» стилі. Сьогодні це свято часто організовують в нічних клубах нашої країни. Також вже існує практика готувати спеціальне гарбузове меню.

Найобов'язковіший атрибут — це наявність костюму. Його можна змайструвати самому, а можна купити або узяти на прокат. Готовий костюм коштує приблизно 300-500 грн. На додаток можна вибрати щелепи, кігті, маски. Таку вечірку можна організувати і удома. Світильник Джека має бути обов'язково присутнім в інтер'єрі. Для цього необхідний круглий гарбуз, потім слід витягнути м'якуш і вирізати очі, ніс і злу посмішку. Усередину поставити свічку.

Хелловін прикраси

Стіни можна прикрасити павутинням або чорною тканиною, розвісити усіляких жуків, павуків, скелетів. Посуд для цього вечора має бути жовтого кольору. Для страху, можна купити желатинових черв'яків і покласти їх у їжу.

Святковий стіл на Хелловін

Торт-могила

Також варто потурбуватися про написання сценарію вечора. Існує безліч конкурсів починаючи від найкращого костюму, і до «страшних ігор» на вулиці. Такі веселощі можна влаштувати і з колегами на роботі.
Автор: Ольга Таран


коментарі

 
Мах9 | JavaScript повинен бути включений | 09.06.15 11:20

А ещё есть могилы с картиной челевек\скелет весело

Гость | 02.09.09 09:05

Интерестно, а я как-то ине задумывалась почему именно тыква символ праздника, теперь буду знать.

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua