MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розваги



Мы в Twitter





Мы в Facebook

статті

Історія свята Дня Святого Валентина

закохані на день святого Валентина
Скоро увесь світ святкуватиме День усіх закоханих. Лише в Україні ця традиція з'явилася відносно нещодавно, починаючи з 1990-х років. У порівнянні, Європа святкує це свято любові вже більше 8 століть. День Святого Валентина з'явився не просто так, йому передувала цікава історія появи.

В першу чергу, виникнення цього свята пов'язують з християнським священиком Валентином. Він жив у період правління римського імператора Юлія Клавдія II, який вважав, що солдат може добре воювати, якщо буде не одруженим. У зв'язку з цим, він заборонив легіонерам мати сім'ю. Валентин же думав зовсім по-іншому, і таємно вінчав закоханих солдатів.

Пізніше єпископ міста Терні Валентин був схоплений і засуджений до страти. Будучи у в'язниці, він закохується в дочку свого ката (або наглядача), з приводу цього питання існують спірні думки. Ця велика любов не змогла його врятувати і 14 лютого 270 року нашої ери його стратили.

Перед стратою Валентин встиг написати лист своїй коханій, закінчивши його фразою «Від твого Валентина». Після цього з'явилася традиція цього дня писати своїм половинкам любовні листи. А назвали їх валентинками на честь єпископа Валентина, а фраза From your Valentine стала «обличчям» свята у всіх зарубіжних країнах.

Пізніше за своїх вчинки католицька церква його канонізувала, як святого християнського мученика, постраждавшого за віру. У 496 році 14 лютого офіційно став святом, призначений папою римським Геласіусом. З того дня всі закохані вважають Валентина своїм заступником і покровителем.

Вже у XX столітті це свято було заборонене, Святого Валентина взагалі виключили з літургійного календаря католицької церкви. Втім, церква не хотіла схвалювати свята, де відомості про життя римських святих були дуже суперечливими. І лише з 1969 року дозволили відновити свято всіх закоханих.

Сьогодні можна побачити мощі Святого Валентина в місті Глазго (Шотландія) в Римсько-католицькій церкві благословенного Джона Данса. Тисячі людей приходять сюди 14 лютого, щоб попросити справжнього кохання у Святого Валентина.

Деякі історики вважають, що церква замінила язичницьке свято Lupercalia — свято родючості і еротизму, яке святкували в Римі 15 лютого, на День Святого Валентина. Це давнє свято проводили у формі лотереї - кожна жінка кидала папірець зі своїм ім'ям у велику загальну посудину. Потім неодружені міста, по черзі, діставали папірці і на ім'я жінок знаходили собі супутницю наступного року. Часто такі союзи закінчувалися шлюбом.

Після того, як офіційно визнали свято Святого Валентина Lupercalia перестали відзначати, вважаючи його антихристиянським і протизаконним. Схоже свято відзначали і в середньовічній Англії. Збиралися компанії молодих людей, також писали на папірцях і тягнули долю. Хлопець, ім'я якого випадало ставав на цілий рік «Валетином», а дівчина «Валентинкою». Парубок складав дівчині сонети, грав на лютні, всюди супроводжував... Раніше 14 лютого вважалося поворотом до весни, тоді у птиць починається сезон шлюбних ігор.

У дохристиянській Київській Русі також було своє свято закоханих — Купала, присвячений язичницькому слов'янському богові, синові Перуна.
Автор: Ольга Таран


коментарі

 
Нина | 29.01.10 09:06

особенно мне понравилось как отмечали этот праздник в средневековой Англии

Гость | 27.01.10 16:43

я думала это просто обычай, а тут прям сам папа римский сделал официальным праздником.

Лариса | 27.01.10 12:44

много нового узнала

Гость | 27.01.10 10:31

Всё больше и больше стают популярны заграничные праздники у нас.

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua