MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн
статті

статті

Кімнатна мода. Про рослини

модні кімнатні рослини
У нас звичайно є свої улюбленчики. Напевно, саме поняття «рослини і мода» своїм корінням відходить у далеке минуле. Ще храми древньої Еллади прикрашали вазони з рослинами. А більше 1000 років тому в Китаї зародилося мистецтво бонсаї, яке перейшло до Японії. Мода мінлива, як і смаки людини. Наприклад, в кінці ХХ століття законодавцями квіткової моди, по праву, можна назвати кактуси. Дещо менше, ніж кактусистів, було прихильників сенполій.

Але, що модно зараз?

Просто неможливо простежити тенденції вітчизняної квіткової моди. Користується увагою вся флористична різноманітність, яка поступає на прилавки. А вона, потрібно сказати, неймовірна... Ще вчора любителям зелених насаджень були не знайомі горденія і більшість бромелієвих, ардізія, бокарнея, ятрофа, брахіхітон. І цей величезний список нескінченний.

Але все-ж, саме вони зараз — законодавці моди.

Бокарнея відігнута або її синонім — ноліна (Beaucarnea recurvata, Nolina recurvata). На своїй історичній Батьківщині — далекій Мексиці ця рослина із сімейства агавових досягає у висоту 80 м, а потовщений, метровий в основі стовбур на верхівці вінчає сіро-зелене двометрове ланцетове листя, що звисає в різні боки, неначе незавершене начісування волосся на голові у жінки. У кімнатних умовах весь зовнішній вигляд рослини — пляшковидний стовбур, пучок хаотично розкиданого листя — дуже віддалено нагадує природний оригінал. Користується заслуженою популярністю у квітникарів-любителів з різними смаками. Пляшковидний стовбур служить накопичувачем вологи в період засухи в природних умовах зростання. Про цю природну особливість ніколи не слід забувати при кімнатному утриманні.

Бокарнея отогнутая

Відмітимо, що пальму популярності тримають екзотичні рослини. Не менш унікально, ніж бокаріея, виглядають ятрофа подагрічна і брахіхітон. Усіх їх об'єднує потовщений видозмінений стовбур — резервуар для води.

ятрофа

Вrachychiton rupestris дуже далекий родич какао і кави. Вони об'єднані в сімейство стеркулієві (Sterculiaceae). Брахіхітон родом зі Східної Австралії. На Батьківщині зростає від 6 до 15 м, а пляшковидний стовбур в діаметрі сягає 3 м. У кімнатних же умовах брахіхітон — зменшена в десятки разів природна копія. Виведена і карликова копія цієї рослини. Переплетений, природно зкорчений стовбур дуже привабливий. Умови його утримання аналогічні, як і в бокарнєї. Головне — помірний, а то і обмежений полив, все залежить від температури навколишнього повітря.

брахихитон

Цікавим залишається факт, що модною рослиною залишається фікус. Фікус — однозначний фаворит квіткарів. Нічого дивного, він дуже витривалий, фікус — це тропічна рослина, яка зростає в лісі, тому вона пристосована до лісової напівтемряви і цілком переносить кімнатні умови. Фікус прекрасно гасить агресію і злість, створює сприятливу атмосферу в будинку.

З гарноквітнучих більше поширені сенполії та орхідеї. Вони дуже популярні серед любителів кімнатних рослин, тому що радують прекрасними кольорами взимку і літом.

фикус
Автор: Анна Даар


коментарі

 
Таня | 16.08.10 23:32

Очень люблю цветы!Много растет в саду и дома.

Гость | 30.11.09 09:56

А мне фикус больше нравится.

Гость | 27.11.09 11:05

Brachychiton rupestris супер мне нравится, и главное часто поливать не нужно (а то я вечно забываю)

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua