MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook

статті

Місія нездійсненна: як прибрати в будинку за 15 хвилин?

як швидко прибрати в будинку?
Один зі способів впорядкувати своє життя пропонує американка Марла Сіллі, яка розробила систему управління будинком ФлайЛеді. Це своєрідний домашній тайм-менеджмент, який вчить дробити великі завдання на дрібні, поєднувати роботу з вихованням дітей, відпочинком, хобі.

Система ФлайЛеді пропонує відмовитися від щотижневих «суботніх прибирань» і не витрачати на них цілий вихідний день. На думку Марли Сіллі, достатньо всього 15 хвилин щодня – і наприкінці тижня у вас не буде необхідності одягати гумові рукавички, щоб прибрати гори сміття зі своєї квартири.

генеральне прибиранняСистема ФлайЛеді дає мільйон порад про організацію системи прибирання. Ми поділимося лише деякими з них. Єдина проблема у всіх схожих системах – втілити теорію в практику. Тут вже справа за вами!

15 хвилин на прибирання щодня
Сміття в будинку з'явилося не за один день, тому і зникне воно не за одну ніч. Не потрібно намагатися зробити купу роботи за один раз, так ви швидко втомитеся і відіб'єте будь-яке бажання продовжувати прибирання. Система ФлайЛеді дає на прибирання в будинку не більше 15 хвилин на день. Головне в цьому підході регулярність – сьогодні ви розібрали книжковий стелаж, завтра наведете лад у шафі, а післязавтра вичистите вітальню тощо. Головне – не витрачати на прибирання більше 15 хвилин на день.

Поділ на зони
Весь будинок разом зі сміттям, що в ньому є, поділяється на зони:
• передпокій
• кухня
• дитячі, ванні, туалетні кімнати
• вітальня, спальня
На практиці: на прибирання в зоні потрібно витрачати всього 15 хвилин в день. За системою Марли Сіллі, кожна зона опрацьовується протягом тижня. Це дозволить забути про генеральне прибирання!

прибирання вдомаЩоденні ритуали
У системі існують так звані ранкові та вечірні ритуали – перелік невеликих справ, які потрібно виконувати щодня.
На практиці: ранкові рутини – заправити ліжко, нагодувати домашніх улюбленців тощо. Вечірні рутини – помити кухонну раковину, плиту, догляд за собою тощо. Насправді, у всіх нас є певний набір ритуалів, які ми повторюємо вранці і ввечері. Вам просто потрібно упорядкувати і дещо розширити цей перелік.

«Гарячі точки»
Місця з підвищеним рівнем захаращеності! Це сміття, що збирається саме собою і починає жити своїм життям – комод в передпокої, робочий стіл тощо. В кожному будинку гарантовано є свої «гарячі точки». Звертайте увагу на «гарячі точки», не залишайте їх без нагляду.
На практиці: найчастіше «гарячими точками» в будь-якому будинку є туалетний столик, тумба або полиця в передпокої, стіл і крісло, де складають одяг, журнальний столик тощо. Розбирати «гарячі точки» потрібно двічі на день. На це дається 2 хвилини часу – прибрати з тумбочки в передпокої ключі, парасольки, папірці, сумки, рукавички, візитниці, прикраси тощо. З часом ви навчитеся відразу розкладати речі по місцях, оскільки над вами щодня буде висіти необхідність розбирати «гарячі точки».

Бугі в 27 кидків
Безпрецедентне прибирання оселі, запозичене з системи фен-шуй. Під час боротьби з хаосом вам потрібно буде викинути 27 непотрібних речей, які були замінені новими, або більше вам не знадобляться. Це і стара косметика, і складені в коробки речі, які ви ніколи більше не надягнете, і ручка, що закінчилася.
На практиці: просто візьміть пакет для сміття і з великою швидкістю пройдіться по кімнатах і зберіть у нього 27 речей, які вам більше не знадобляться. Після цього візьміть ще один пакет і пройдіться по будинку, зібравши 27 речей, які можна комусь віддати.

Острівець чистоти
У будинку повинен залишатися своєрідний острівець чистоти. Всі шанувальники цієї системи як приклад найчастіше наводять кухонну раковину. Острівець чистоти повинен сяяти щодня! Тобто вам доведеться щодня чистити і мити раковину. Це повинно допомогти привчитися до порядку.
На практиці більшість жінок воліють робити своїм острівцем чистоти саме кухонну раковину, унітаз чи умивальник у ванній кімнаті. Це «важливі» місця в будинку, які завжди повинні бути чистими – не для гостей, а просто для «самих себе».

прибирання в дитячій кімнатіПро що треба забути перед початком?


1. Перфекціонізм
Забудьте про поняття «ідеальний порядок». Його не існує! Система Марли допоможе вам утримувати будинок в чистоті, водночас виділяючи час на відпочинок, спілкування з близькими людьми, хобі, задоволення тощо.

2. Непотріб
Просто викиньте мотлох! Скільки непотрібні речі не перекладай з місця на місце, від цього нічого не зміниться. Сміття неможливо впорядкувати. Мотлох - це речі, які вийшли з ладу, набридли або довго не використовуються. Не потрібно їх накопичувати, подаруйте, роздайте знайомим чи просто викиньте їх!


Загалом, ФлайЛеді – це дуже об'ємна і суперечлива система гармонізації свого життя. Творчим людям, які звикли прибирати тоді, коли їм захочеться, і виправдовувати все «творчим безладом», вона навряд чи сподобається. Вам не обов'язково освоювати всі правила. Спробуйте запровадити деякі з них. Якщо нововведення «приживуться», можна рухатися далі! Це дійсно працює – у когось більше, у когось менше, але хаос точно зникає...


коментарі

 
Oksana | JavaScript повинен бути включений | 04.03.15 04:50

В том-то все и дело, что система Марлы, с супехам сделает ваш дом грязным в достаточно короткие сроки. Поехали? Когда я купила дом 225кв метров я очень переживала как же я буду его убирать и поддерживать в нем порядок и я подписалась на ежедневную рассылку от Флай Леди с советами реккомендация что сего надо делать в эти 15 минут. Через год следования этим советам слово в слово я очнулась от того, что мой дом непривычно грязный... вроде и все на местах и ничего не разбросано, но... я перечитала все советы за прошедший год и поняла что ни о одном из писем не было упоминаний о мытье окон (интересно, если они в конюшне самой Марлы?), ни разу за год дом не пылесосился ПОД меделью, а только благодаря советам по самым посешаемым островкам. Ни разу не мылась ни плита, ни духовка и из всех кухонных принадлежностей только холодильник и раз в месяц. Раз в месяц наводился порядок на кухне - мытье поверхностей, но почему-то каждый божий день мылась раковина. Ни разу за год не снималиль и не стирались шторы - я повторюсь, а есть ли окна вообще в доме этой мисс пигги. Раз в 2-3 недели убиралась гостевая комната и детская (мамы меня поймут что такое убирать в детской 1,5 раза в месяц), и при этом ниразу не мылись детские туалеты и ванные - бля, у нее дома должна быть чума и холера и тараканы толщиной в палец. Мне стоило немалых денег отмыть мой зачуханеный за год дом.

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua