MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн
статті

статті

Нанокосметика. Благо чи зло?

Нанокосметика
Безліч ЗМІ : Інтернет, радіо, газети практично всі «сурмлять» в унісон одну річ — в косметології настала нова ера – ера нанотехнологій. Мовляв, успішне використання новітніх технологій дозволить зробити великий крок вперед і вивести косметичну індустрію на якісно новий рівень. Що й казати, нанокосметика стала предметом обговорень багатьох пані, чиє бажання досягти досконалості відправляє їх на пошуки найрізноманітніших методів, засобів і способів. Так або інакше, вона вже є, існує і приносить плоди...

Чим же вона така хороша, ця нанокосметика? Що вона може краще, на відміну від звичайної?... Всьому причина — малюсінька «героїня» — наночастка (або наносом), рівна всього лише одній мільярдній метра.(!!!) Властивості наночасток дивні. Настільки незначний розмір наносом допомагає їм з легкістю проникати між клітинами і доставляти в глибокі шари епідермісу активні речовини. У цьому принципова відмінність нанокосметики від звичайної косметики, яка не проходить крізь роговий шар шкіри і надає лише поверхневу дію. Наносому можна порівняти з крихітним «вагончиком», що транспортує корисні компоненти на далекі відстані. Сучасні технології дозволяють об'єднувати окремі наносоми в цілі нанокомплекси із заздалегідь запрограмованими характеристиками, які виконують вже значніші і серйозніші завдання і діють за наступним принципом: строго дозована кількість активних речовин у певний час прямує до тих клітин, які випробовують необхідність саме в цих речовинах.

Наскільки можна судити з вищенаписаного, нанокосметика бореться з причиною, а не з наслідком тих або інших недоліків шкіри і впливає на клітинний рівень, тобто підходить для вирішення проблеми зсередини. Механізм взаємодії клітин і нанокосметики дуже м'який і природний і не сприймається клітинами, як агресивне втручання у внутрішні процеси організму. Це дає можливість лікування і профілактики шкірних недуг як на ранніх, так і на пізніх стадіях розвитку.

І спектр можливостей нанокосметичних матеріалів досить широкий: від «запуску природних процесів регенерації» до «ефективного уповільнення процесів старіння». Зрозуміло, при досить широкому резонансі в пресі, що стосується негативної дії наночасток на природні процеси в людському організмі, косметичні компанії побіжно, але все таки згадують про недосконалість технології.

Головний принцип нанокосметики – це використання виключно безпечних для організму людини компонентів. Як було сказано вище, дана умова продиктована тим, що наночастки проникають в глибокі шари шкіри і впливають на важливі процеси життєдіяльності. Проте справедливості заради треба відзначити, що серед вчених не існує єдиної думки про нешкідливість наночасток. Їх фізичні та хімічні властивості ще до кінця не вивчені. Даних про шкоду нанокосметики немає, але попередні дослідження доводять існування певного ризику потрапляння наночасток в кровеносну систему і накопичення їх в тканинах тіла.

Ні у кого не викликає сумніву, що дослідження у сфері нанотехнологій необхідні і дозволять дати відповіді на всі існуючі питання. І проте, жіночій половині населення варто знати, що стороннє втручання в питаннях «краси» часом буває дуже небезпечним. Про конкретну небезпеку в пресі говориться мало. Втім, визначеності в питаннях вживання нанотехнологій теж не вистачає.

Дослідження в галузі впровадження нанотехнологій в людський побут ведуться досить давно. Відзначимо, що суперечки про небезпеку або безпеку нанокосметики так само ведуться давно. Але недавні експерименти учених на щурах підтвердили, що наночастки можуть викликати некроз живих клітин.

Виробники косметики не інформують покупців про те, чи містяться в ній наночастки чи ні. Отже багато людей і не підозрюють, що щодо безпеки їх здоров'я існують серйозні побоювання. Відсутність інформації про безпеку наночасток викликала інтерес з боку міжнародних регулюючих структур. У США Food and Drug Administration (FDA) вже запропонувало упровадити контроль над використанням наночасток.

А такі організації, як Friends of the Earth (FOE), взагалі виступають за тимчасову заборону на продаж товарів, що містять наночастки, поки остаточно не буде доведена їх безпека і введено регулювання подібного роду продукції.
Автор: Світлана Жаде


коментарі

 
Гость | 16.02.14 15:25

как хочется остаться красивой

Гость | 10.11.09 06:41

выходит не такие уж и полезные эти наночастицы.

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua