MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook

статті

Поговоримо про плями…

плями
Така вже влаштована природа, що плями були, є і будуть... Навіть на Сонці вони є... Але вони нас не так турбують, аніж ті, які у нас з'являються в результаті нашої побутової діяльності. На жаль, зовсім незрідка на чисте плаття або костюм потрапляють випадкові забруднення — краплі олії або чорнила, сік ягід і так далі. В таких випадках зовсім не обов'язково віддавати цей одяг до хімчистки. Інколи пляму можна видалити в домашніх умовах. Але не варто думати, що виведення плям — це простіше простого, оскільки різноманітні види тканин і самі забруднюючі речовини. Навіть у цьому слід розбиратися і знати деякі речі...

Отже, за своїм походженням, плями можуть бути жирними і масляними (від харчових і технічних масел, жирів, масляних фарб, смол та ін.), кольорові, — в основному органічного походження (від вина, ягід, фруктів, овочів, соусів, кави, чаю, трави, какао, цвілі, крові, яєчного білка, чорнил та ін.) і плями іржі.

Вчені ще не придумали універсального засобу для виведення плям, придатного для виведення будь-яких плям з будь-якої тканини, його в даний час ще не існує. Більшість же сучасних плямовивідних препаратів, що випускаються промисловістю, групуються за своїм призначенням залежно від вказаних вище напрямів.

Сучасні пральні порошки при пранні можуть вивести багато видів плям з білизни та інших виробів. Проте, як показує практика, це не завжди дає бажані результати. Деякі плями при пранні не виводяться, а, навпаки, під дією високої температури фіксуються, внаслідок чого їх подальше видалення вельми важке, а після прасування під дією ще вищої температури видалення таких плям стає просто неможливим. Тому всі плями, які не можуть бути видалені при пранні, слід видаляти заздалегідь. Таким чином, перш за все потрібно знати природу плями і вид забрудненої тканини.

Розкриємо деякі секрети, як і чим можна позбавитися від небажаної плями.

Свіжі плями від жиру з бавовняних, шерстяних, шовкових тканин можна видалити, насипавши на них з обох боків тканини зубний порошок. Зверху потрібно покласти аркуш білого паперу, притиснути важким предметом і залишити на добу. Порошок зчистити сухою щіткою.

Жирні плями на шовкових тканинах можна вивести щіпкою солі, розведеною в нашатирному спирті.

Жирові плями з шуби можна видалити двома способами: 1) протерти хутро в одному напрямку ганчірочкою, змоченою очищеним бензином або спеціальним засобом для виведення плям;. 2) промити плями розчином прального порошку або піною від мильної стружки. При цьому розчин або піну втирати в хутро так, щоб не зволожувати шкіряну основу. Після такої обробки місце, де була пляма, промити водою, хутро висушити (але не на сонці!), а потім вибити шубу вибивалкою.

Жир від консервів виведеться крейдою або зубним порошком, залишеним на забрудненому місці на ніч.

Жовті плями на білизні від праски можна видалити розчином бури (2 чайні ложки на 1 літр води), після чого потрібно промити річ і висушити. Якщо жовтизна залишилася, протереть це місце цибулиною, розрізаною навпіл, і промити з милом в холодній воді.

Щоб видалити пляму від йоду, потрібно змочити її водою кімнатної температури і натерти крохмалем. Можна також замочити річ в розчині нашатирного спирту і води (1 грам на склянку води) і попрати потім в мильній воді.

Плями йоду легко виводяться за допомогою нашатирного спирту.

Пляму від губної помади (або пасти від кулькових ручок) можна очистити спиртом.

Пляму від кави можна вивести таким чином. Замити м'яким милом мокру тканину і за допомогою чистої бавовняної тканини висушити надлишок вологи промокальними рухами.

Якщо пляма від крові. Видалити пляму холодною водою і за допомогою чистої бавовняної тканини висушити надлишок вологи промокальними рухами. Якщо пляма свіжіша...

Плями від фарб для малювання зі скла можна видалити оцтом.

Пляму на шкіряному взутті можна видалити бензином або соком цибулі.

З шоколадною плямою можна боротися так: зчистити висохлу пляму і замити теплою водою з м'яким милом. За допомогою чистої бавовняної тканини висушити надлишок вологи промокальними рухами.

Пляма від білого вина видаляється так. Промити розчином з 3/4 метилового спирту і 1/4 води і просушити. Знову промити розчином м'якого мила з водою і за допомогою чистої бавовняної тканини висушити надлишок вологи промокальними рухами.

І кілька слів наостанок...
Звичайно, якість і швидкість виведення плям у значній мірі залежать від давності забруднення:чим старіша пляма, тим важче її вивести. Це пов'язано з тим, що під впливом сонячного світла і кисню повітря речовини, що забруднюють одяг, зазнають глибоких змін, в результаті яких утворюються важкорозчинні продукти окислення, осмолення, розкладання та ін.

А якщо Ви вирішили скористатися плямовивідним засобом, потрібно пам'ятати, що будь-який такий засіб потрібно заздалегідь випробувати на маленькому шматочку тієї ж тканини або на внутрішній складці одягу, щоб переконатися в міцності волокон і стійкості забарвлення до дії цього засобу. Це дуже важливо, оскільки багатьма такими засобами, наприклад, не можна користуватися для чищення ацетатних тканин, а також тканин з просоченням типу «болонья».
Автор: Христина Новікова


коментарі

 
Алла | JavaScript повинен бути включений | 25.06.10 19:17

Большое спасибо,все советы запомнить сложно,но в нужный момент подсмотреть можно в статье.

Гость | 20.11.09 10:28

огромное спасибо, возьму на вооружение.

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua