MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн
огляди

статті

новини

статті

Що ми на собі носимо

Що ми на собі носимо
Чим більше різноманітності, тим гірше зробити остаточний вибір. От було добре раніше: людина як одяг використовувала шкури тварин, а ось з розвитком людської цивілізації і прийшла та сама різноманітність матеріалів з яких роблять одяг. Варто сказати, що в даний час будь-який текстиль розділяється на той, який має натуральне походження і хімічне. Натуральний приходить до нас з тваринного світу (шовк, шерсть) і рослинного (бавовна, льон), тоді як на виробництво хімічного матеріалу потрібний великий вклад науки, що пропонує нам штучні тканини і синтетичні.

Натуральні ж тканини відрізняються високими гігієнічними властивостями, тіло їх приймає дуже добре. Але і тут не обійтися без недоліків: на жаль, натуральні тканини легко мнуться і при пранні «сідають». Для того, щоб відповідати потребам у зручності носіння і догляді за тканиною, існує маса синтетичних і штучних варіантів, які можуть бути дуже наближеними за якістю до натуральних.

Отже, тканини штучні.
Вони виготовляються з природних високомолекулярних сполук. Вони найближче розташовані до натуральних, але все таки поступаються їм за гігієнічними властивостями. Найпоширеніший на сьогодні вигляд штучного волокна — віскоза. Синтетика ж потрапила в немилість у любителів всього виключно натурального, хоча вона має великі переваги через високу міцність, стійкість до стирання.

Віскоза. Її виробляють з целюлози, яка є натуральним волокном, тому виріб з віскози вважається по праву найприроднішим із штучних.

віскоза

Поліестер — поліефірне волокно, дуже стійке до дії світла, температури. Дуже популярні для виготовлення одягу суміші поліестеру з бавовною, віскозою, шерстю.

Поліамід в основному використовують для підкладок.

Капрон і нейлон теж відносяться до групи поліамідних синтетичних матеріалів. Нейлон був знайдений у процесі розробок, присвячених пошуку матеріалу, близького за якістю до шовку. Капрон робить тканину механічно дуже міцною. Подібними властивостями володіє і акрил. Для того, щоб продовжити життя шерстяних речей, використовують акрилові нитки. Щоб зробити тканину легко розтяжною, в неї додають лайкру, також відому як «спандекс» і «еластан».

панчохи нейлон

Натуральні тканини
Бавовна. Вона, поза сумнівом, є одним з лідерів у рейтингу популярності носіння. Її отримують з коробочок бавовника. До цього ж сімейства відносять: ситець, бязь, сатин, шифон, тафту, байку. Денім, відомий як джинсова тканина, теж з цієї сім'ї. Назвою він зобов'язаний французькому місту Нім, де ця тканина використовувалася для пошиття робочого одягу.

бавовна тканина

Льон — рослина, що дала життя льняній пряжі, дуже міцній, стійкій до усадки і незамінній у спекотну погоду.

Шовк. Його поява на світ безпосередньо пов'язана з життєдіяльністю тутового шовкопряда. Ця тонка, блискуча тканина асоціюється з розкішшю Сходу, і серед його достоїнств — властивість тримати тепло і охолоджувати одночасно. З натурального шовку отримують органзу.

шовков сукня

Шерстяна пряжа. Вона схожа за будовою на людський волос, тому жодного дискомфорту від дотику не відчувається. Вона чудово тягнеться і відрізняється стійкістю до м'яття. Шерсть дає життя таким тканинам як драп, твід.

шерсть сукня

Кашемір — шерсть кашемірової кози тібетської породи.

Мохер отримують з ангорської кози.

Ангора — ніжна і м'яка шерсть ангорського кролика.
Верблюжа шерсть, завдяки своїм винятковим зігріваючим властивостям, використовується в медичних виробах.

Змішані тканини
Дві протилежності — гладенький атлас і пухнастий велюр — результат роботи з синтетичними і натуральними волокнами. Атласна тканина з блискучою поверхнею виходить з шовку різної щільності, поліестера, ацетату. Велюр, вельвет, оксамит — все це назви тканини, що характеризується своїм коротким ворсом, виготовленої з бавовни, шерсті, шовку.

Можна довго сперечатися з приводу того, що краще: натуральні тканини м'які і приємні на дотик, тоді як штучні служать набагато довше. Але в даний час є вибір. Саме завдяки ньому, завжди можна зупинитися на якнайтоншому натуральному шовку для свята або спідниці з тканини, що добре тягнеться, виготовленої із застосуванням штучного волокна, яке дозволить легко прослизнути в неї, навіть набравши пару зайвих кілограмчиків.
Автор: Ксенія Ісаєва


коментарі

 
Ольга | 17.11.09 11:16

Да, без капрона не обойтись, а в остальном предпочитаю натуральные ткани.

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua