MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн
огляди

статті

новини

статті

Свічки – прикрашаємо святковий стіл

свічки на святковому столі
Свічка – предмет символічний. Це обов'язковий атрибут багатьох традицій, релігійних та святкових ритуалів і таїнств із давніх часів і до сьогодні. За допомогою свічок виганяли злі сили з дому. Свічка – джерело світла. І це основне її значення в прямому і переносному сенсі. Традиційно свічка – це світло в пітьмі, прозріння та відродження душі і свідомості, живодайна сила вогню і сонця. І людина повинна, як свічка, горіти, дарувати тепло і світло.

Чому романтичну вечерю не можна уявити без свічок? А все тому, що свічка, яка горить у напівтемряві, відображається в очах, і привертає до них увагу. А очі – шлях до душі і довіри. Таким чином відбувається таїнство єднання душ і сердець.

У сучасному дизайні приміщень свічкам надають важливого значення. Вони бувають найрізноманітніших форм і кольорів, їх ароматизують.

Історія свічки
Свічки були єдиним джерелом світла для людей протягом більше 5000 років. Незважаючи на всю важливість цього предмета в людському житті, історія свічки не може похвалитися цілком достовірними фактами. Відомо, що першими використовувати гарячі предмети почали єгиптяни приблизно в 3000 роках до н.е. Правда, перша офіційна згадка про свічки з'явилася вже в біблійні часи. Незважаючи на цей факт, у світовій культурі вважається, що розвинули виробництво свічок римляни. Вони навчилися занурювати скручений папірус у розчин жиру. Частина розчину залишалася на ґноті, що і дозволяло йому горіти. Після цього багато інших цивілізації почали використовували цей аксесуар у побуті. Китайці винайшли свої свічки зі щільного картонного паперу, японці – з воску горіхових дерев, індійці варили кору коричного дерева.

Протягом століть індустрія свічок успішно розвивалася. Люди навчилися використовувати бджолиний віск і віск китів, що значно розвинуло виробництво. Але в 1879 році сталася подія, яка могла повністю викреслити свічки зі щоденного вжитку людини. Томас Едісон винайшов лампу розжарювання. Свічка, яка впродовж багатьох років служила єдиним предметом освітлення для людей, відійшла на другий план. Правда, про свічки не забули – аксесуар почали використовувати для інших, більш душевних потреб.

білі святкові свічки

У 1980-х роках свічки знову стали дуже популярними. Спочатку жителі США, а потім і Європи почали дарувати один одному цю деталь на свята, використовувати її для створення романтичного настрою і затишку в домі. Наприкінці ХХ сторіччя свічки пережили ще одну революцію – вчені винайшли соєвий віск, який витіснив парафін. Саме тоді жителі країн по обидва боки Атлантики почали використовувати новинки практично в усіх сферах життя. Свічки дарували радість і відчуття щастя, вони перетворилися на чудовий подарунок на День народження або День святого Валентина. З'явилися аромасвічки, які допомагали людям відпочити після важкого робочого дня або, навпаки, налаштуватися на трудові будні. І, звичайно ж, ця деталь стала невід'ємною частиною декорування святкового столу і для багатьох почала асоціюватися саме з Новим роком.

прикрашені свічки

ялинка і свічки на столі

Новий рік
Кожен новий рік несе в собі таємницю, невідомість. Але людина за своєю природою сподівається, що в прийдешньому році забудуться всі негаразди і печалі, і прийдуть тільки щасливі й добрі події. Новорічні свічки – це і є той символ надії, вогник якого освітлює шлях у омріяне життя.

свічки на новорічному вінці

свічки в домі

свічки на новорічному столі

Атмосферу надії і казки, яку дарують ці маленькі деталі святкового столу, можна зберегти довше, якщо трохи поекспериментувати зі святковими свічками.

декоративні свічки

свічка на підставці

свічки

свічки на столі

Експерименти з формою і кольором
Для початку, непогано було б купити звичайні невеликі свічки, що гріють (їх часто називають tealights). Їх можна розкласти по всій скатертині в хаотичному порядку. Для більшого ефекту, свічки можна ставити на дзеркальні або сріблясті підставки, які будуть чудово відбивати світло полум'я. Якщо Ви не хочете, щоб віск капав на полотно, використовуйте свічники різної форми – круглі, трикутні, п'ятикутні.

червоні святкові свічки

Також декоратори радять експериментувати з кольорами. Можна дібрати червоні й золоті, сині й срібні, срібні й золоті підсвічники та свічки. Загалом, практично всі комбінації, які Ви самі захочете. Вдалим доповненням до «гарячих аксесуарів» стануть драже (часто, їстівні), розкидані по всьому столу. Різнокольорові кульки прикрасять стіл і доповнять романтичну атмосферу, створену свічками.

свічки в стакані

свічки в підставках

Новорічні маленькі свічки можуть відрізнятися розмірами і навіть запахами. Наприклад, широкі свічки зручні тим, що вони дуже легко встановлюються. Досить буде просто доповнити їх додатковими елементами декору – намистом, іграшками, стрічками. І складені композиції або готові набори будуть чудово красуватися в центрі святкового столу.

свічка з барбарисом

Кілька рекомендацій
Щоб вдало прикрасити застілля свічками, слід дотримуватися деяких рекомендацій. Ми вирішили запропонувати Вам декілька з них.

По-перше, якщо Ви вирішили поставити свічки в келихи, вази або скляні ємності, обов'язково переконайтеся, що вони вогнетривкі. Від високої температури полум'я посуд лопається. І це може призвести не тільки до зіпсованого настрою, а ще й до травм.

По-друге, не використовуйте сірники для запалювання свічок, особливо тих, які стоять у важкодоступних місцях. Фахівці рекомендують бутанову запальничку – це оптимальний варіант, якщо необхідно запалити маленький ґніт, навіть якщо він ледве видніється на великому святковому столі.

свічки в круглих підсвічниках

По-третє, не рекомендується встановлювати свічки біля відчинених вікон, вентиляторів, на протягах або на вітрі. Раптовий потік повітря може перекинути полум'я на предмети, розташовані поблизу. Всім відомо, до чого це призведе.

Нарешті, після святкування не забудьте витягнути свічки з підсвічників. Адже залишки воску можуть накапати в ємність, а під час підпалювання вони загораються так само, як і сама свічка. Подивіться, як можна прикрасити свій будинок свічками. Напевно, знайдеться цікава ідея і для Вас.
Автор: Олена Яцик


коментарі

 
Анастасия | JavaScript повинен бути включений | 30.10.14 23:12

Купить искусственную елку в timestar.com.ua

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua