MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook

статті

Вчимося грамотно висловлювати думки

Існують навички та вміння, які можуть знадобитися практично в будь-якій сфері життя, зокрема і в побудові кар'єри. Приміром, вміння грамотно висловлювати свої думки. Приємна форма подачі інформації суттєво збільшує її цінність. Процес удосконалення комунікативних навичок не простий, але результат вартий того, щоб докладати максимум зусиль і вчитися говорити ясно, доступно і цікаво.

Існують загальні рекомендації щодо того, як навчитися красиво висловлюватися, і конкретні поради, які допоможуть більш точно «озвучувати» Ваші думки. Почнімо з конкретики.

вміння висловлювати думки

По-перше, навчіться спочатку думати, а потім говорити. Тобто, перш ніж щось сказати, переконайтеся в тому, що це закінчена думка. Розмірковуючи вголос, ми не завжди маємо зв'язне мовлення, що може дратувати наших співрозмовників. Іншими словами, формуйте твердження повністю і спробуйте не розтікатися мислію по древу. Зайві деталі можуть зашкодити процесу комунікації, як і недомовленість думок.

По-друге, говоріть зрозуміло. Вилучіть зі своєї мови слова-паразити, жаргон, сленг і надто складну термінологію. Намагайтеся зайвий раз «не мудрувати». Що зрозуміліша Ваша мова для інших, то краще. Курт Воннегут писав, що якщо вчений не може за п'ять хвилин пояснити п'ятирічній дитині, чим він займається, то це не вчений, а шарлатан. Так от, цей принцип стосується не тільки вчених.

По-третє, намагайтеся максимально оживляти свою мову. Приклади з життя, улюблені афоризми, хороші порівняння, гумор, метафори — використовуйте всі відомі Вам прийоми. Рівне монотонне мовлення дуже швидко стає нудним, не допускайте такого в своїй практиці.

вчимося висловлюватися

По-четверте, стежте за темпом мовлення і тоном голосу. Напевно, у кожного з нас в житті був такий викладач, на уроках/парах якого дуже сильно хотілося спати. Загальне враження залежить від того, чи приємний нам голос співрозмовника і як він вміє ним користуватися. До речі, значну роль відіграють грамотно розставлені наголоси. Як в окремих словах, так і в повноцінних реченнях.

По-п'яте, говоріть до діла. Чітко і конкретно. Без зайвих натяків і таємних смислів між рядків. Не варто дуже поспішати, робіть паузи і наголошуйте найважливіші твердження.

Що стосується загальних порад, всі вони зводяться до одного — розвивайтеся! Що більше Ви всебічно розвинені, то простіше Вам буде висловлювати свої думки вголос.

ораторське мистецтво

Як це не банально звучить, але прагніть щонайбільше читати. Ніщо так не поповнює словниковий запас, як читання різноманітної літератури та ЗМІ. Що більше слів маєте у своєму розпорядженні, то багатша Ваша мова.

Навчіться красномовно писати. Якщо у Вас добре виходить викладати думки на папері, то рано чи пізно вийде і цікаво висловлюватися усно. Приміром, можна вести свій блог в інтернеті.

Розвивайте пам'ять. Ситуація, коли Ви швидко не можете згадати відповідне слово може неабияк зіпсувати враження про Вас. Не менш важлива і наявність логічного мислення. Воно допомагає правильно зв'язувати слова в речення.

як висловлюватися гарно

Розширюйте своє коло спілкування. Що цікавіше і різноманітніше Ваше оточення, то воно корисніше для Вас. Усе пізнається тільки на практиці, так що подбайте про те, аби було з ким щодня практикуватися.

Пізнайте ораторське мистецтво. Нехай воно буде однією з Ваших дисциплін у навчальному закладі, пройдіть спеціальні курси або відвідайте якісний тренінг — не важливо як, але познайомитися з цим мистецтвом точно варто. Це ази, без них ніяк.
Автор: Анна Іваненко


коментарі

 
Гость | 26.10.13 14:44

Замечательная статья

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua