MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook


950 грн.
809грн
огляди

статті

статті

Вибір подарунку з точки зору психології

Вибір подарунка з точки зору психології
Грудень особливо швидкоплинний. Не встигнеш озирнутися – і ось вже Новий Рік! Скільки всього потрібно встигнути і нічого б не забути! Але, головне – нікого не залишити без подарунку, нікого не образити!

Слово подарунок асоціюється з чимось приємним, зі святом. Причому його приємно і отримувати, і дарувати. А вибір подарунку – справа непроста! Стільки нюансів потрібно врахувати, стільки особливостей обдаровуваного, в бюджет вкластися і в час.

Традиція дарувати поарунки існує дуже давно. Але, якщо сьогодні ми нею користуємось як висловлювання позитивних емоцій, прихильності та уваги, то історії відомо чимало фактів про те, як за допомогою подарунка вибухала війна. Тому що дар наділяли особливим сенсом, змістом і він мав призначення, іншими словами, він міг бути посланням. Існувала навіть посада при монарших особах, яка так і називалася «Тлумач дарунків». Зрозуміло, ми не хочемо розпалювати війну, і врахуємо, що дарунок може мати смислове навантаження, а також і те, що це, все-таки, прояв нашої культури і поваги до обдаровуваного.

Отже, для початку, розумним буде скласти список одержувачів подарунків. Причому, варто розділити його на категорії: друзі, співробітники, родичі, батьки і т.д. Далі подумайте, яку суму свого бюджету Ви згодні витратити на це задоволення. Адже, окрім дарунків, у Вас напевно ще багато інших статей витрат до свята, тому розумно скласти такий бізнес-план Нового Року.

І, основне правило дарування: подарунок не має бути дуже дорогим! Дорогі подарунки можуть поставити людину в незручне становище, тому що зобов'яжуть його відповісти вам також дорого. Такий дарунок може бути сприйнятий як тиск, він втрачає сенс дару і стає подібним боргу. У випадку, наприклад, з шефом на роботі, дорогий дарунок може бути розцінений як хабар. Як і в кожному правилі, тут теж є виключення. Коштовний дарунок можна дарувати дуже близьким людям: батьки або члени сім'ї (діти або кохані).

Один з варіантів не помилитися з дарунком – орієнтуватися за психологічними особливостями обдаровуваної людини. По тому, як він сприймає навколишній світ, по характеру. Не завжди для цього потрібно дуже вже добре знати людину, оскільки багато особливостей відображаються у її манері поведінки, розмові, одязі. Просто трохи постежте. Психологи ділять людей на чотири категорії за способом сприйняття предметів: візули, аудіали, кінестетики і дискрети.

ВІЗУАЛИ. Це люди, які сприймають світ очима. Вони зазвичай дивляться в очі співбесідникові при розмові і того ж бажають від нього. Це цінителі мистецтва. Подарунок їм має бути красивим, вишуканим. Якщо це картина, то вона має бути ексклюзивною, з художнього салону. Дітям - візуалам можна подарувати фільми, мультфільми, приладдя для малювання, виготовлення, красиві ілюстровані книги.

АУДІАЛИ. Такі люди можуть володіти гострим слухом і відмінною пам'яттю. Як правило, це дуже уважні і душевні люди, здатні вас вислухати і допомогти порадою. Тут доречними будуть такі дарунки, як компакт-диски з класичною музикою, техніка, що програє їх. Не варто дарувати будильники, відео. Для дитини такого типу підійдуть, наприклад, музичні інструменти (дудочки, губні гармошки, різні металлофони і тому подібне)

КІНЕСТЕТИКИ. Люди цього типу сприймають світ за допомогою фізичних відчуттів. Їх жести, переважно, направлені до себе, ноги підібгані або переплетені, а руки – схрещені на грудях. Кінестетики нададуть перевагу предметам, що позначають тепло, затишок: красиві свічки в керамічних або дерев'яних свічниках, світильники і тому подібне. Дитині краще дарувати конструктори, м'які іграшки, набори для творчості з пластиліном, глиною. Те, що можна видозмінювати, м'яти, гнути, розбирати.

ДИСКРЕТИ. Цей тип людей досить складний, закритий, закомплексований. Вони неохоче йдуть на контакт, спілкування; украй чутливі, вразливі й образливі. Дуже особисті дарунки (станки для гоління або дезодорант) їм дарувати не варто. Зате, їм підійдуть речі, зроблені своїми руками, які висловлять ваше тепло і прихильність до них. Для дитини такого типу підійдуть розвиваючі ігри, в які можна грати удвох або утрьох.
Автор: Поліна Резніченко


коментарі

 
я | 20.11.14 09:01

прикольно

киска | JavaScript повинен бути включений | 21.12.10 18:47

суппер!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ирина | 04.01.10 09:44

все остались довольны, и аудиалы и визуалы.

Гость | 30.12.09 08:26

теперь осталось только поделить своих близких на типы

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua