MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розваги



Мы в Twitter





Мы в Facebook


950 грн.
809грн
статті

статті

Як це було… Історія косметики

Історія косметики
Чи знаєте ви, що перший у світі зволожуючий крем було винайдено в XIX столітті, а перший салон краси відкрився лише в 30-х роках минулого століття? А хто створив першу губну помаду? Далі — історія...

Перший зволожуючий крем
У 1911 році власник компанії Beiersdorf Оскар Тропловіц розробив перший у світі зволожуючий крем тривалої дії. Він був на основі водно-масляної емульсії. До цього відкриття основою для всіх косметичних засобів служили жири, що значно скорочувало термін служби косметики. Новий крем отримав назву Nivea (від лат. слова nivius – «білосніжний»). Формулу його виготовлення творцям довго удавалося зберігати в таємниці, лише через кілька років вона стала основою для аналогічних кремів.

Перша губна помада
Витоки походження цього легендарного продукту ще до Давнього Єгипту — праобраз помади з'явився близько 3000 років до н.е. А в I столітті, наприклад, Нерон і його дружина Поппея підкреслювали відтінок шкіри і губ за допомогою особливих рум'ян.

Але все таки те, що Guerlain створив першу помаду (якою вона є у нашому розумінні) — факт беззаперечний. У 1828 році Пьер Франсуа Паскаль Герлен створив компанію, що імпортує з Англії рідкий екстракт квітучих троянд, який забарвлював губи в рожевий колір. Через кілька років він удосконалив формулу, і екстракт набув стійкості та яскравішого рожевого відтінку, який залишався на губах тривалий час. Цей засіб для губ мав приголомшуючий тріумф і продавався до 1958 року. Після чого з'явилася Rose Lip, тверда помада в прекрасному горщику, виготовлена з паризького фарфору. Наступним кроком стала помада Ne m’oubliez pas — перша губна помада у формі трубочки. Для того, щоб відкрити цю рожеву воскову помаду, досить було підвести вгору особливе пристосування. Окрім цього, у неї були змінні блоки. На ринку 1870-х помада мала дуже великий тріумф. Її продовжували випускати 70 років...

Перший тональний крем.
Передісторія тонального крему налічує декілька тисячоліть: у Давньому Єгипті, Римі, Греції жінки застосовували крейду, свинцеві білила і так далі. Перший тональний крем Pan-Cake (контактна пудра натурального відтінку) створив у 1936 році Макс Фактор.

Туш для вій
А от першою компанією, що випустила туш для вій , була Юджін Ріммел. І сталося це в XIX столітті. До речі, цікавий факт, що англійська назва туші (англ. mascara) пішла від італ. maschera, що означає «захисна маска». Сучасна туш була створена 1913 року хіміком Т.Л. Уїльямсом для його сестри Мабель. На початку тушшю була суміш вугільного пилу з вазеліном. Туш була успішно випробувана на Мабель, і Уїльямс почав продавати новий продукт поштою. Він назвав свою компанію «Maybelline» — з'єднавши ім'я його сестри (Mabel) і слово вазелін (Vaseline), яка зрештою стала провідною косметичною компанією. В ті часи туш була сухої консистенції — вона складалася з фарбників і карнаубського воску. Туш терли вологою щіточкою-гребінцем, набираючи її на зубчики щіточки, а потім наносили туш на вії. А от сучасній упаковці туші (туба) ми маємо бути вдячними Елені Рубінштейн. Така упаковка з'явилася лише 1957 року. Нова упаковка туші була привабливішою і зручнішою, ніж колишня суха туш, і тому туш в тубах швидко завоювала популярність на ринку.

Лак для нігтів
Згідно з історичними даними, лак для нігтів був винайдений в Китаї близько XXX століття до н.е. За часів китайської династії Мін в моду входять довгі нігті як ознака вищого стану. Жінки відрощували нігті (інколи завдовжки до 25 сантиметрів!!!!) для демонстрації того, що вони не займаються ручною працею, а чоловіки — як ознаку мужності і амулет від зла. Також відоме використання «поліровки для нігтів» у Давньому Римі (близько 100 року до н. е.), що складається з жиру і крові тварин. Першу ж у світі незмивну водонерозчинну формулу лаку для нігтів винайшов Чарльз Ревcон, засновник компанії Revlon.

Перший салон краси
Вперше двері салонів краси було відкрито в Лондоні знаменитою Еленою Рубінштейн (Helena Rubinstein). І було це в далекому 1930 році. Ця пані дала клієнткам шанс отримати грамотний професійний догляд. Вона також складала для них індивідуальні дієти і винайшла зміцнюючий масаж для тіла. А ось завдяки Елізабет Арден салони краси з'явилися і в Америці. Вона відкрила разом з голлівудським дієтологом Гейлордом Хаузером перший у світі салон SPA.

Перший засіб проти зморшок
В середині минулого століття учені зрозуміли одну з причин старіння шкіри. Нею став брак колагену. Приблизно в цей же час в Польщі був відкритий риб'ячий колаген – біологічно активний компонент. Виробляла його польська фірма Inventia. Він увійшов до складу багатьох косметичних засобів. Проте формула кремів була проста, і компоненти вельми слабо справлялися зі своїми завданнями. Тому незабаром дія таких засобів була направлена виключно на боротьбу з дрібними зморшками. Було це в 1960-1970-х роках.

Перша антивікова косметика
80-і роки минулого століття... В це час сили учених уходили на створення унікальної формули збереження молодості шкіри (хоча і зараз ця тема актуальна). Косметологія повернулася в аптеки, і бренди стали вкладати величезні кошти у створення власних дослідницьких лабораторій. Перші антивікові креми з ліпосомами з'явилися 1983 року. За задумом їх творців, ліпосоми повинні були долати епідермальний бар'єр, доставляючи шкірі активні елементи. Щоправда, пізніше ця техніка виявилася малоефективною. І тоді американський дерматолог Альберт Клінгман з університету Філадельфії запропонував поняття Cosmeceutical – «космецевтика». Під ним малися на увазі засоби зі складними формулами. Такі препарати стали вважатися найбільш ефективними.

Перша органічна косметика
ХХІ століття. Лабораторні експерименти в області косметології стали головним етапом створення косметичних засобів. Косметологія стала повертатися до природи: створені натуральні й органічні лінії засобів з догляду за шкірою. З'явилися сироватки глибокої дії і клітинні комплекси, почали використовуватися ресурси моря, як наприклад, екстракти водоростей. Сама ж косметика перестала виконувати яку-небудь одну функцію, сучасні засоби стали багатофункціональними, здатними одночасно боротися зі всіма ознаками старіння шкіри, насичувати її вологою і живильними речовинами.
Автор: Жанна Саар


коментарі

 
Анастасия | JavaScript повинен бути включений | 23.02.16 23:40

1990 год это уже 20-й век! А не 19-тый)

Гость | 19.11.09 08:30

Интересно

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua