MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook

статті

Як побороти страх перед начальником?

Як побороти страх перед начальником?
В офісі чується перешіптування: «Директор йде, директор...» Швидко закриваються «вікна» улюблених жіночих он-лайн журналів, форуми про схуднення. Тарілка зі шматочком тортика, який принесла колега, ховається в шафку. Посмішка відразу пропадає з лиця, а коли відчиняються двері, і в офіс входить начальник — по спині пробігає холодок... Давайте розберемося, чому у Вас з'являється таке почуття і як з цим боротися?

В основному головною причиною цього страху є те, що людина не впевнена у собі й у неї занижена самооцінка (як би не банально це звучало). І тому будь-яка найменша деталь на роботі, коли щось іде не за планом, вже здається що насувається трагедія для таких людей. Їм здається, що їх відразу ж звільнять за будь-який промах... Вони відразу бачать перед собою похмурі картини того, як вони місяцями будуть шукати собі роботу, як безгрошів'я вплине на їхню родину.

Як з цим боротися?
Не треба надто драматизувати ситуацію. Адже якщо розібратися, то для того, щоб Вас звільнили, повинна бути суттєва причина. А до робочих негараздів постарайтеся поставиться по-філософськи.
Потрібно обов'язково підвищувати самооцінку — про це зараз є купа літератури, в якій детально розкажуть про все.
Подумайте, може Ваша невпевненість виникає через те, що Ви займаєтеся не своєю справою або виконуєте роботу не на тому рівні, на якому повинні. Тому розберіться в собі — що б Ви хотіли робити.

Є така категорія людей — перфекціоністи. Так от самий великий страх для таких людей — страх несхвалення. Адже вони намагаються скрізь і в усьому бути першими, виконувати свою роботу завжди на відмінно. А от якщо щось не виходить, або проявляються якісь вади, на які вказує сам начальник — для таких людей це найгірше, вони тут же падають духом.

Як з цим боротися? Потрібно запам'ятати одну нескладну істину: «Не помиляється той, хто нічого не робить». Потрібно навчитися витягувати з кожної помилки урок, щоб потім двічі не наступати на ті ж граблі. Не варто зайвий раз концентруватися і зациклюватися на своїх промахах, краще подумайте про те, як такого можна уникнути наступного разу.

Начальники бувають різні. Іноді трапляються такі, які просто «тиснуть» на своїх підлеглих. Для цього не обов'язково повинна бути вагома причина, в основному тиснява відбувається й через дрібниці, незалежно від того, як швидко та якісно Ви виконуєте свою роботу. Тому співробітники намагаються уникати будь-яких зайвих рухів в офісі (іноді навіть бояться дозволити собі випити чашку чаю), аби тільки не турбувати нерви.

Як з цим боротися? Побороти такий страх можна лише тільки психологічними методами — наприклад, коли начальник у черговий раз «виховує» Вас за щось, уявіть його в образі клоуна або у веселому маскарадному костюмі з відром на голові.

Знаєте одне прислів'я: «Не такий страшний чорт, як його малюють?» Ось постарайтеся керуватися цим прислів'ям у своєму професійному житті. Зрозумійте для себе одне, що шеф — така ж звичайна людина, як і всі люди, у нього теж бувають проблеми, він теж іноді хворіє. Адже шеф — це ж не Бог. Зрозумійте, що Ваш начальник поводиться так, тому що існує якийсь стереотип поведінки начальника.

Запам'ятайте, що будь-який страх повинен мати під собою підставу. Тому щоб позбутися цих страхів, гарненько помізкуйте, чого Ви саме боєтесь і втіленням яких страхів є Ваш начальник.
Автор: Юлія Марченко


коментарі

 
Гость | 05.06.11 18:49

Согласен что страх перед начальником напрямую связан с заниженой самооценкой!

Гость | 11.09.09 16:39

Как не разбирайся в себе всё равно да найдется что-то что будет тебя трясти. Всё нереально знать, а если говорят что знаю всё... то не верте им

Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua