MODNA - інтернет магазин для жінок, новини моди, гороскопи, рецепти
укр рус
0 товарiв на 0.00 грн.
Курс WebMoney: 1.10
ВхідРеєстрація
розвагиМы в Twitter

Мы в Facebook

статті

Як правильно прасувати одяг?

прасувати одяг
Прасування одягу, на перший погляд, дуже проста домашня робота. Для цього потрібно мати лише праску та кілька речей. Але часто ми дивуємося, коли щойно випрасуваний одяг знову мнеться і втрачає свій привабливий вигляд. Щоб цього не відбувалося, потрібно знати кілька простих правил.

дівчина, стомлена від праски

Для оптимального результату прасування в домашніх умовах найкраще мати прасувальну дошку, а також праску з терморегулятором і парозволожувачем. Якщо такої функції немає, можна замінити її звичайним обприскувачемдля води.

прасувати одяг

Пам'ятайте, щойно випрасувані речі не можна відразу ховати у шафу або класти в сумку. Їх слід акуратно розкласти і почекати, поки вони охолонуть, а лише потім складати. Інакше, вони помнуться.

Правила прасування одягу

1. Вовняні або напіввовняні речі необхідно прасувати через зволожену полотняну тканину. Температура праски повинна бути приблизно 150-170 ° С. Як правило, диск терморегулятора варто встановити навпроти позначки «шерсть» або ж двох крапок.

2. Шовкові тканини необхідно прасувати сухими або трохи недосушеними. Обов'язково пам'ятайте про те, що робити це потрібно з виворітного боку або через суху бавовняну тканину. Температура праски – приблизно 120-130 ° С. Якщо після прасування швів або товстих місць на виробах з'явився блиск, не засмучуйтеся. Щоб позбутися його, потримайте одяг над парою або ж намочіть речі, а потім знову висушіть і пропрасуйте через тканину або з виворітного боку. Пам'ятайте, що не можна довго тримати праску на одному місці, а також перевищувати допустиму температуру.

прасувати білизну

3. Вельветову та різноманітні ворсові тканини прасують, попередньо зволоживши їх із вивороту. Такий одяг потрібно покласти на м'яку підстилку і, щоб не порушити рельєфності малюнка, не сильно натискати.

4. Прасуючи сорочки, праску потрібно вести від кутів коміра до його середини. Після того, як речі вже попрасовані, їх треба акуратно розвісити на вішалку.

дівчина прасує білизну

5. Трикотажну тканину необхідно прасувати, не натискаючи на неї. Інакше, вироби втратять зовнішній вигляд і будуть частіше м'ятися. Найкраще, злегка пропарювати такий одяг. На відміну від багатьох інших виробів трикотажні речі не потрібно вішати на вішаки, навпаки, їх слід залишити у складеному вигляді.

6. Штани треба прасувати через вологу бавовняну тканину.

7. Речі із оксамиту, плюшу або штучної замші взагалі краще не прасувати. Замість цього, їх можна пропарити: увімкнути функцію «пар» на прасці і провести приладом над ворсовою поверхнею на відстані 3-5см. Лицьовий бік таких виробів також рекомендується чистити спеціальною щіточкою у напрямку ворсу. Найкраще, не складати такий одяг, щоб він не м'явся.

попрасована білизна

8. Підкладкові матеріали й тканини з малюнками прасують абсолютно сухими. Прасувати їх слід з лицьового боку, а вишивку і малюнки – з вивороту, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд.

9. Бавовняний і лляний одяг перед прасуванням обов'язково трохи зволожують, інакше, результату практично не буде. Бавовняні вироби прасують за температури 180-190 ° С, лляні – 200-220 ° С.
Автор: Елена Яцык


коментарі

 
Просування, дизайн, розробка інтернет-магазину - tag.ua