Зволоження обов'язково повинне бути за очищенням... Суха шкіра вимагає обов'язкового зволоження, крім того, деякі зволожуючі засоби також володіють властивостями уповільнювати старіння шкіри.
По-перше, зволоження допомагає відновити захисну функцію епідермісу, приховати мікроскопічні тріщини шкіри, покриваючи її поновлюючою захисною плівкою, а також заповнює вміст вологи у верхньому шарі шкіри. Також, основною функцією зволожуючих засобів є забезпечення вологою поверхневий шар шкіри. Шар зволожуючого засобу, нанесений на шкіру, утримує вологу, запобігаючи її випару, що допомагає підтримувати водний баланс і поліпшити стан шкіри (особливо сухої і такої, що в'яне).
Отже, що ж потрібно знати про використання зволожуючих засобів, щоб поліпшити ефективність зволоження?
1. Потрібно наносити зволожуючий крем на вологу шкіру негайно після очищення (умивання)
Нанесення зволожуючого засобу на вологу шкіру допомагає утримати вологу у верхніх шарах шкіри і запобігти її випаровування. Якщо Ви користуєтеся тоніком, ніколи не витирайте його перед нанесенням зволожуючого засобу, оскільки його кремова текстура лише підсилить зволожуючий ефект тоніку. Тому косметологи завжди рекомендують користуватися зволожуючим засобом безпосередньо після очищення шкіри. У жодному випадку не наносьте зволожуючий засіб на суху шкіру, оскільки в цьому випадку він не зможе втримати необхідну шкірі вологу. Не варто також наносити засіб на абсолютно мокру шкіру, адже тоді крем просто стече.
2. Краще увечері не користуйтеся зволожуючим засобом з SPF-фільтром
Хоча деякі косметологи не рекомендують користуватися окремим нічним зволожуючим кремом, Вам варто це робити хоч би тому, що до складу більшості денних зволожуючих кремів входить SPF-фільтр. Крем або лосьйон з SPF-фільтром можна використовувати лише вдень (пояснення цього очевидне). Якщо такий крем залишається на шкірі вночі, він закупорює пори, що в решті-решт може призвести до порушення функцій шкіри.
3. Не радимо наносити зволожуючий засіб на шкіру навколо очей
Можливо, ця порада здасться Вам дещо дивною. Проте слід зауважити, що шкіра довкола очей відрізняється від шкіри на інших ділянках обличчя. По-перше, вона дуже чутлива. Зволожуючі засоби можуть виявитися дуже жирними для неї і можуть викликати появу жировиків. По-друге, інгредієнти зволожуючих засобів часто призводять до набряклості шкіри довкола очей (унаслідок утримання вологи). Тому рекомендуємо для зволоження шкіри навколо очей користуватися спеціальним кремом, розробленим саме з цією ціллю.
4. Не наносьте тональну основу до тих пір, поки не вбереться зволожуючий засіб
Часто в поспіху (особливо вранці) ми наносимо тональний засіб, не дочекавшись, поки вбереться крем. А тим часом, після використання зволожуючого крему дуже важливо почекати як мінімум 5-10 хвилин, перш ніж переходити до нанесення тональної основи. Також не можна наносити поверх зволожуючого засобу, що не увібрався, сонцезахисний крем.
5. Наносьте зволожуючий засіб на шию і область декольте
Не забувайте наносити зволожуючий засіб на шию і область декольте (бажано це робити вертикальними погладжуючими рухами). На жаль, більшість жінок нехтують доглядом за шкірою, адже це вельми важлива частина тіла, яка видає наш вік. Зволоження — це посильний мінімум, який ми обов'язково повинні виконати.
Якщо Ви все це вже знаєте, Ви на правильній дорозі. А якщо ні, ці поради дійсно можуть допомогти в ефективному зволоженні шкіри обличчя.